Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Szymon Kujawiak

Ćwiczenia z piłką - zalety, wykonanie

Ćwiczenia z piłką - zalety, wykonanie
Ćwiczenia z piłką - zalety, wykonanie (123rf)

Podczas ciąży najważniejszą częścią ciała wymagającą wzmocnienia jest tułów. Silne mięśnie pleców oraz brzucha są niezbędne w celu donoszenia ciąży bez komplikacji zdrowotnych dla kręgosłupa. Ponadto wzmocnione mięśnie brzucha znacznie ułatwiają poród. W przeciwnym razie istnieje ryzyko obrażeń kręgosłupa. Jakie ćwiczenia pomogą ci zachować kondycję w trakcie ciąży? Wybierz ćwiczenia z piłką.

 

spis treści

1. Ćwiczenia z piłką - zalety

Ćwiczenia z piłką fitness to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni tułowia oraz brzucha. Ponadto taka forma ćwiczeń pozwala uniknąć obciążenia partii takich jak kolana oraz miednica.

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Podczas gdy siedzisz na piłce fitness, twoje ciało musi włożyć odrobinę wysiłku w to, aby utrzymać równowagę. W efekcie do pracy w ćwiczeniach z piłką zaangażowane są wszystkie mięśnie, które wspierają powiększającą się w trakcie ciąży macicę. Wiele kobiet wykonuje ćwiczenia z piłką fitness i stara się je wykorzystać nawet podczas pracy przy biurku czy oglądania telewizji.

Podczas zakupu piłki fitness znajdź taką, która idealnie pasuje do twojego wzrostu. Koniecznie przeczytaj instrukcję dotyczącą odpowiedniego przechowywania i wykorzystania piłki. W momencie, gdy na niej usiądziesz, twoje kolana muszą tworzyć kąt prosty.

Piłka fitness
Piłka fitness

Ćwiczenia na piłce fitness to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni tułowia oraz brzucha. Ponadto taka

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.