Trwa ładowanie...

Bliźniaczki otrzymały nietypowy prezent urodzinowy

10-letnie bliźniaczki – Audrey Doering i Gracie Rainsberry dowiedziały się o swoim istnieniu dzięki mocy społeczności Facebooka. Dziewczynki zostały rozdzielone w 2007 roku w jednym z chińskich sierocińców. Obie nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły się do siebie przytulić.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

1. Wyjątkowy prezent urodzinowy

Audrey niedawno świętowała swoje 10. urodziny. Z tej okazji Jennifer Doering z Wisconsin, jej przybrana matka, podarowała córce jedyny w swoim rodzaju prezent.

W sierocińcach znajdujących się w Chinach istnieje zasada zgłaszania adoptowanych dzieci do lokalnych gazet. Dzięki temu dziennikarze otrzymują informacje o podopiecznych domów dziecka. W rezultacie każde dziecko ma swój artykuł adopcyjny.

Audrey i Gracie rozdzielono już w sierocińcu
Audrey i Gracie rozdzielono już w sierocińcu (Facebook)

Mama Audrey chciała znaleźć artykuł, aby podarować go córeczce w prezencie urodzinowym. Napisała do organizacji, która zajmuje się sprawami związanymi z przysposobieniem dzieci. Kobieta odnalazła to, czego szukała. A nawet jeszcze więcej – była w szoku, gdy zobaczyła zdjęcie przy artykule. Okazało się, że adoptowana przez Jennifer dziewczynka ma siostrę bliźniaczkę.

Doering od razu zajęła się poszukiwaniem zaginionego dziecka. Pierwszą wskazówką były imiona dziewczynek – Dong Min Gui oraz Tong Min Mei. Te dwa słowa w połączeniu dają jedno – róża. Nazywanie tak bliźniąt w Chinach zdarza się bardzo często.

2. Pomógł Facebook

Jennifer, po zebraniu wszystkich dostępnych informacji, umieściła na portalu społecznościowym Facebook post z prośbą o pomoc w poszukiwaniach. Wielu użytkowników udostępniało i komentowało przesłany wpis. Dzięki temu Doering poznała Andrei Duke Olson – kobietę, która pomaga chińskim dzieciom zmagającym się z wrodzonymi chorobami serca.

Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich
Niezwykła sesja zdjęciowa bliźniaczek syjamskich [6 zdjęć]

Maria Clara i Maria Eduarda to bliźniaczki syjamskie z Salvadoru w Brazylii. Na zdjęciu mają trzy miesiące...

zobacz galerię

Jennifer poczuła, że to może być kluczowe spotkanie. Jej adoptowana córka również ma problemy z sercem.

- Wewnętrzny głos mówił mi, że powinnam udostępnić post na tym profilu – mówi Doering.

Intuicja nie zawiodła. Okazało się, że Olson leczyła dziecko o takiej samej dacie urodzenia jak Audrey. Opis podany przez Jennifer również się zgadzał – obie dziewczynki zostały adoptowane w 2007 roku, w 15. miesiącu ich życia. Kolejnym krokiem było skontaktowanie się z nową rodziną bliźniaczki.

Przeczytaj koniecznie

3. Znalazłam bliźniaczkę

Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Okazało się, że siostra Audrey nazywa się Gracie Rainsberry i mieszka w Waszyngtonie.

Jennifer przesłała państwu Rainsberry zdjęcie, na którym jest wraz ze swoją adoptowaną córką. - Gdy je zobaczyłam, powiedziałam mężowi: to jest Gracie, ale kim jest ta pani obok niej? - mówi Nicole Rainsberry, mama jednej z bliźniaczek.

Obie rodziny bardzo chcą, by dziewczynki mogły spotkać się na nowo. Na razie Audrey i Gracie komunikują się dzięki kamerkom internetowym. - Gdy dziewczynki zobaczyły się po raz pierwszy, wszyscy płakaliśmy – dodaje Doering.

Dziewczynki teraz czekają na spotkanie
Dziewczynki teraz czekają na spotkanie (Facebook)

Bliźniaczki są niemal identyczne. I to nie tylko z wyglądu. Siostry uwielbiają sport, zwierzęta oraz matematykę. Lubią nawet te same potrawy. Obie rodziny planują spotkać się na żywo.

 

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.