Trwa ładowanie...

O czym pamiętać przy aranżacji pokoju niemowlęcego?

Avatar placeholder
26.07.2017 14:23

Artykuł sponsorowany

Oczekując pojawienia się na świecie nowego członka rodziny, zaczynamy zastanawiać się, co powinniśmy wziąć pod uwagę, urządzając dla niego pokój, tak aby był nie tylko piękny i przytulny, ale przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny.

Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Środowisko, w którym dziecko będzie stawiać pierwsze kroki powinno być mu przyjazne, zmniejszając ryzyko, będziemy mogli ze spokojem skupić się na rozwoju i zabawie z dzieckiem. Najprostszym rozwiązaniem są zaokrąglone krawędzie mebli, które minimalizują skutki zderzenia się z ich brzegami.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Większość dzieci uwielbia otwierać i zamykać szafy, regały, komody i sprawdzać wszystko, co tylko się da. To naturalne! Śmiało pozwólmy na to naszemu małemu odkrywcy. Spowalniacze w zawiasach i prowadnicach firmy BLUM są objęte dożywotnią gwarancja. Funkcja cichego zamykania nie dość, że nie pozwoli na trzaskanie, to sama domyka drzwiczki i szuflady. Paluszki malucha są bezpieczne.

Każdy mebelek powinien też mieć pasek zabezpieczający mocowany do ściany. Jeśli jest dobrze przykręcony, mebel nie przewróci się nawet podczas wspinaczki na sam szczyt. Dodatkowo półki regałów powinny być zabezpieczone przed niekontrolowanym wysuwaniem specjalnymi stoperami.

Skupmy się na najważniejszym elemencie w pokoju niemowlęcym – na łóżeczku. To w nim nasze maleństwo będzie spędzać większość czasu w pierwszych miesiącach swojego życia, dlatego musi ono zapewniać jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Pamiętając o tym, zaprojektowaliśmy łóżeczko Baby, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, tak aby spełniało wszystkie wymagania i ułatwiało rodzicom dbanie o swoją pociechę.

Trzy stopnie regulacji wysokości materaca sprawią, że idealnie dopasujemy jego wysokość do wzrostu dziecka, tak aby było całkowicie bezpieczne. Szczyty łóżeczka malowane są bezpiecznymi dla dziecka ekologicznymi farbami wodnymi. Farby są antyalergiczne i bezwonne. Dzięki opływowemu kształtowi szczebelków możemy być spokojni nawet w przypadku największego wiercipięty. Krawędzie łóżeczka zostały zabezpieczone specjalnymi nakładkami silikonowymi, które są szczególnie przydatne podczas ząbkowania. I zęby całe i łóżeczko całe!

Bezpieczeństwo jest potwierdzone certyfikatem TÜV, co daje nam podwójną pewność. Nie dość, że zastosowane rozwiązanie same w sobie gwarantują bezpieczeństwo, to jeszcze zostało to przebadane!

Łóżeczko Baby może służyć dłużej naszemu maluchowi, nawet gdy pójdzie już do przedszkola. Zamienia się w funkcjonalny tapczanik, zabezpieczony z jednej strony wygodną zastawką. A jeżeli zdecydujemy się na praktyczną szufladę, która idealnie pasuje pod łóżeczko, zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania, a wszyscy wiemy, że z czasem rzeczy tylko przybywa.

Do łóżeczka dobierzmy też najwyższej jakości materac. Dobrze dobrany zagwarantuje nie tylko komfortowy, ale i zdrowy, regenerujący sen.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem w pokoju niemowlęcym jest przewijak, który można położyć na łóżeczku. Dzięki specjalnym nóżkom nie przesunie się, więc mamy kolejny element, w którym bezpieczeństwo jest zapewnione. Praktyczny przewijak zdecydowanie ułatwi pielęgnację maluszka.

A gdy już zapewnimy naszemu maleństwu najwyższe bezpieczeństwo i komfort, możemy zacząć zastanawiać się nad kolorystyką i stylem. Pastelowe kolory będą najlepsze. Z jednej strony nie rozbudzą niemowlaka podczas usypiania i go nie rozproszą, z drugiej rozweselą pokój i wniosą radość, bo takim powinien być pokój dziecka.

Trwa promocja "TANIEJ O VAT" w Mebliku. Więcej szczegółów na stronie internetowej

Polecane dla Ciebie