Trwa ładowanie...

8-latka z sierocińca została modelką. Teraz chce pomóc innym dzieciom znaleźć prawdziwy dom

Modelka z sierocińca chce pomogać innym dzieciom z domów dziecka w odnalezieniu nowych rodzin
Modelka z sierocińca chce pomogać innym dzieciom z domów dziecka w odnalezieniu nowych rodzin (Instagram/zoyakukushkina)

Jej historia mogłaby posłużyć za materiał na film. Zoya Kukushkina podchodzi z Syberii. Dziewczynka została porzucona przez własnych rodziców i spędziła 3 lata w sierocińcu. W końcu została adoptowana, odnalazła miłość i nowych rodziców. Teraz chce pomóc innym dzieciom z domów dziecka. Dziewczynka ma duże szanse na karierę w modelingu.

spis treści

1. Zoya Kukushkina z Syberii

Dziewczynka ma teraz 8 lat i mieszka w mieście Zainsk w południowo-zachodniej Rosji. Do przybranej rodziny trafiła przez niezwykłe zrządzenie losu. Jedna z fundacji nagrywała w sierocińcu filmy poświęcone jego podopiecznym.

Dziewczyna została porzucona przez własnych rodziców
Dziewczyna została porzucona przez własnych rodziców (Instagram/zoyakukushkina)
Zobacz film: ""Rozwijałyśmy dziecko z pieluszki i płakałyśmy". Tu trafiają porzucone i odebrane z patologii noworodki"

Wideo obejrzała Tatiana Kukushkina i od razu pokochała maleńką, porzuconą przez rodziców dziewczynkę. Kobieta wspólnie z mężem zdecydowała się adoptować Zoyę, mimo że wiedzieli o chorobach dziewczynki, a ośrodek adopcyjny byl setki kilometrów od ich domu.

2. Zoya Kukushkina została modelką

Zoya odnalazła w nowej rodzinie miłość i szczęście. Dziewczynka jest obdarzona niesamowitą urodą, nic więc dziwnego, że już jako dziecko została modelką.

Zoya ma 8 lat.
Zoya ma 8 lat. (Instagram/zoyakukushkina)

Jej przybrana mama opowiada, że od dawna była zaczepiana przez różnych ludzi, którzy zachwycali się urodą dziewczynki.

"Ludzie od samego początku zwracali uwagę na Zoyę. Niemal codziennie otrzymywałam oferty z propozycjami jej udziału w reklamach, produkcjach filmowych i sesjach zdjęciowych dla różnych czasopism" – opowiada adopcyjna mama dziewczynki.

Dziewczynka jest obdarzona niezwykłą urodą
Dziewczynka jest obdarzona niezwykłą urodą (Instagram/zoyakukushkina)

W końcu uległa i zdecydowała się pozwolić córce na udział w sesjach zdjęciowych. Najważniejsza jest jednak nauka. Rodzice starają się robić wszystko, żeby praca nie była dla dziewczynki zbyt dużym obciążeniem.

3. Teraz chcą pomóc innym dzieciom z domów dziecka

Zoya każdego dnia dziękuje Bogu za to, że nie jest już w domu dziecka i ma prawdziwy dom. Dobrze pamięta samotność i smutek, które jej towarzyszyły, kiedy przebywała w placówce. Swój sukces chce wykorzystać, żeby pomagać innym dzieciom w odnalezieniu nowych rodziców.

Zoya uwielbia pozować do zdjęć
Zoya uwielbia pozować do zdjęć (Instagram/zoyakukushkina)

Jakiś czas temu mała modelka zapytała swoją mamę, czy mogliby pomóc innym sierotom. Rodzice chętnie przystali na jej propozycje i włączyli się w działalność charytatywną.

Dziewczynka chce nagrać film i w ten sposób pomóc innym dzieciom odnaleźć kochającą rodzinę. Dzięki ich działaniom już udało się odnaleźć rodziców dla 39 dzieci z różnych domów dziecka.

Dziewczynka razem z rodzicami pomaga maluchom z domów dziecka
Dziewczynka razem z rodzicami pomaga maluchom z domów dziecka (Instagram/zoyakukushkina)

Zoya wspólnie z mamą zaprojektowała kolekcję ubrań o nazwie "Zoyakukushkina", z której dochód ma być przeznaczony na wsparcie dzieci z domów dziecka.

Tu przeczytacie więcej na temat tego, jak pobyt w sierocińcu wpływa na rozwój dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze