20 dzieci? To nie żart! To prawdopodobnie największa rodzina w tym kraju

Jedno dziecko to nie lada wyzwanie, nie mówiąc o dwójce czy trójce. Co jednak mają powiedzieć rodzice, którzy mają kilkanaścioro pociech, które każdego dnia trzeba umyć, nakarmić, ubrać i odprowadzić do szkoły? Ta rodzina poszła o krok dalej. We wrześniu tego roku urodziło im się 20. dziecko. To prawdopodobnie najbardziej liczna rodzina w Wielkiej Brytanii.

42-letnia Sue Radford i jej 46-letni mąż Noel w marcu tego roku ogłosili, że prawdopodobnie we wrześniu staną się rodzicami 20 dziecka. Tak też się stało. Na świat przyszedł chłopiec, który otrzymał imię Archie. Dołączył do grona 19 dzieci: Chrisa (28 l.), Sophie (23l.), Chloe (22l.), Jacka (20l.), Daniela (18l.), Luke'a i Katie (14 l.), Jamesa (13l.), Ellie (12l.), Aimee (11l.), Josha (10l.), Maxa (8l.), Tillie (7l.), Oscara (5l.), Casper (4l.), Hallie (2l.) i Phoebe (13 miesięcy). Pokaźna gromadka, prawda?

Dziwne zwyczaje związane z narodzinami dziecka z różnych stron świata
Dziwne zwyczaje związane z narodzinami dziecka z różnych stron świata [6 zdjęć]

Przyjście dziecka na świat to wzruszający i bardzo ważny moment dla każdej matki czy ojca. Nie wygląda...

zobacz galerię

Para przyznaje, że synek to prawdopodobnie ich ostatnie dziecko. "Jestem uradowana, że Archie jest bezpieczny. To naprawdę dziwne uczucie, gdy dowiadujesz się, że w twoim życiu pojawi się kolejne dziecko" - przyznaje Sue Radford. Jej mąż dodaje: "W pewnym momencie trzeba powiedzieć stop. Oboje uważamy, że ten moment nadszedł. W pewnym sensie to smutne, ale teraz będziemy mieć czas na zabawę z naszymi dzieciakami".

(S Meddle/ITV/REX/Shutterstock/Facebook) To i tak już licznej rodziny Radfordów dołączył 11 syn Archie
(S Meddle/ITV/REX/Shutterstock/Facebook) To i tak już licznej rodziny Radfordów dołączył 11 syn Archie

Jak wygląda codzienne życie rodziny? Wiadomo, że mają wyjątkowo duże potrzeby. Każdego tygodnia na jedzenie wydają 300 funtów. Kwota nie jest zaskoczeniem - codziennie w koszu lądują opakowania po 18 litrach mleka, 3 litrach soku i 3 kartonach płatków zbożowych.

Zobacz film: "Ile pieniędzy na jedno dziecko dostają Europejczycy? Polacy na 14. miejscu"

Chcąc równo traktować każde ze swoich 20 dzieci przyjęli też, że na prezent urodzinowy dla każdego z nich nie mogą wydać więcej niż 100 funtów. Prezenty świąteczne są nieco bardziej hojne – mogą przekroczyć 250 funtów.

Zobacz także:

Nastolatki udzieliły mu pierwszej pomocy. Dzięki nim żyje

Para zdecydowała się na wazektomię Noela kiedy urodziło im się 9. dziecko. Kiedy jednak stwierdzili, że chcą mieć kolejne pociechy, postanowili cofnąć zabieg.

Sue, Noel i ich dzieci to najliczniejsza rodzina na Wyspach Brytyjskich. Ich wyjątkowość sprawia, że kanały telewizyjne i gazety często zapraszają ich na wywiady i wystąpienia przed kamerami. My jesteśmy pełni podziwu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.