Trwa ładowanie...

Matka pokazała, jak przekłuwa uszy 4-miesięcznej córce. Film trafił do sieci

Avatar placeholder
10.12.2020 12:32
Matka pokazała, jak przekłuwa uszy 4-miesięcznej córce. Film trafił do sieci
Matka pokazała, jak przekłuwa uszy 4-miesięcznej córce. Film trafił do sieci

Młoda mama postanowiła przekłuć uszy swojego 4-miesięcznego dziecka. Cały zabieg został uwieczniony na materiale wideo i udostępniony w internecie. Widać na nim przestraszone i płaczące dziecko. Na matkę spadła fala krytyki.

Córeczka 34-letniej Crystal Lynn – Emily, w trakcie zabiegu przekłuwania uszu głośno krzyczała i płakała. Czyn 34-letniej matki stał się obiektem bardzo krytycznych komentarzy. Zarzucono matce okrucieństwo wobec swojego dziecka.

Zobacz także:

Jedna z osób komentujących decyzję matki powiedziała: ''Dlaczego chciałaś sprawić swojemu dziecku ogromny ból, skoro matka powinna chronić swoje dziecko? Pozwólmy im zadecydować o tym kiedy dorosną''. Inny komentarz brzmiał: ''Okrutne, po prostu okrutne. Oby mama była zadowolona z zapewnienia swojemu dziecku traumatycznego przeżycia''.

Czego rodzice nie powinni mówić przy dzieciach?
Czego rodzice nie powinni mówić przy dzieciach? [8 zdjęć]

Sarkazm rodzi okrucieństwo, więc rodzice nie powinni go stosować w obecności dzieci, nawet w rozmowie

zobacz galerię

Matka broniła swojej decyzji argumentując, że jest nawet wzkazane dokonać takiego zabiegu, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe. Dodała, że dziewczynka płakała przecież tylko przez chwilę, a później była już spokojna.

"Emily wygląda ślicznie w swoich kolczykach. Bardzo cieszy się kiedy może zmieniać je razem ze swoją mamą. Jest znacznie łatwiej dokonać tego zabiegu, kiedy dziecko jest małe, to jest po prostu fakt" – dodała Crystal Lynn.

Dzisiaj Emily jest znacznie starsza i kompletnie nie pamięta tamtego dnia, kiedy przeprowadzono jej zabieg. Crystal Lynn, która jest już matką trojga dzieci, prowadzi natomiast akcję informacyjną, dotyczącą przekłuwania uszu u małych dzieci.

(youtube.com)

''Decydujemy się na przekłuwanie uszu naszych małych dzieci ponieważ udowodnione jest, że kiedy czynimy to, gdy dzieci są już starsze i mają 5 lub 10 lat, rośnie ryzyko wystąpienia infekcji. Dzieje się tak, ponieważ nie możemy powstrzymać ich od ciągłego dotykania miejsca świeżo po zabiegu'' – argumentuje Crystal Lynn.

''Przekłucie uszu kiedy dziecko jest malutkie, powoduje płacz i krzyk przez około 30 sekund. Później jest już spokojnie. Dzięki temu, że jesteśmy cały czas przy swoim małym dziecku, mamy większe możliwości kontrolowania, aby nie dotykały miejsca po zabiegu'' – dodała na koniec.

Prezentujemy poniżej wideo z zabiegu przekucia uszu małej Emily.

Zobacz film: "4-miesięczne dziecko w trakcie przekuwania uszu"

Jaki jest najodpowiedniejszy wiek dla dziecka do przekłucia uszu, jest ciągle tematem szerokich dyskusji. Uczynienie tego, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, ma swoich zwolenników, ale również wielu przeciwników.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wyraźcie swoją opinię w komentarzach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze