Przejdź na WP

Niepozorna gra niebezpieczna dla życia i zdrowia. Ostrzeżenie dla dzieci i młodzieży!

Zabawa ''podłoga to lawa'' zyskuje ogromną popularność na świecie. Bawi się w nią coraz więcej dzieci i nastolatków. Niestety ta niepozorna gra może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Przekonała się o tym nastoletnia dziewczyna.

Zobacz film: "Ciekawe zabawy dla przedszkolaka"

Na czym polega zabawa'? Chodzi w niej o to, że każdy z uczestników, po usłyszeniu hasła "podłoga to lawa", musi jak najszybciej znaleźć się nad ziemią. Może wejść na drabinę, stół, krzesło, drzewo lub cokolwiek innego. Ważne, aby nie dotykać ziemi w umownym czasie.

Zobacz także:

Dawniej ta gra używana była do rozgrzewania się przed zajęciami fizycznymi w szkole. Wielu z nas bawiło się tak na podwórku w dzieciństwie. Obecnie znów staje się popularna. Niestety, odnotowuje się wiele wypadków związanych z tą zabawą.

Czym współczesne nastolatki różnią się od dzieciaków z lat 90-tych?
Czym współczesne nastolatki różnią się od dzieciaków z lat 90-tych? [6 zdjęć]

W ciągu 20 lat w świecie technologii i gadżetów zmieniło się prawie wszystko. W latach 90. muzykę nagrywało...

zobacz galerię

Nastolatkowie ze Szwajcarii przekonali się o niebezpieczeństwie gry na własnej skórze. Ich zabawa została zarejestrowana na telefonie jednej uczestniczek. Dziewczęta wybrały sobie bardzo złe miejsce - postanowiły pobawić się na moście.

(youtube.com)

Nie zachowały one ostrożności i jedna z nich przypłaciła to poważnymi obrażeniami po upadku z wysokości na betonowe schody. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tym razem skończyło się szczęśliwie, ale co by się stało, gdyby dziewczyna spadła z większej wysokości? Należy uczulać i ostrzegać swoje dzieci, aby zachowały ostrożność.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.