Trwa ładowanie...

W ciągu 11 miesięcy urodziła trójkę dzieci. "Apeluję do wszystkich matek, by zaakceptowały swoje ciała po porodzie"

 Monika Suszek
06.12.2022 12:49
Amerykana Elliza Curby w zaledwie 11 miesięcy urodziła trójkę dzieci
Amerykana Elliza Curby w zaledwie 11 miesięcy urodziła trójkę dzieci (@twingenuity.co )

Zmiany, jakim ulega ciało po ciąży, dla wielu kobiet są trudne do zaakceptowania. Pojawiają się dodatkowe fałdki, rozstępy, piersi stają się mniej jędrne, a kilogramy wcale tak szybko nie ubywają. Często kobiety odczuwają "medialny przymus" posiadania idealnej figury po urodzeniu dziecka. Amerykanka Eliza Curby postanowiła powiedzieć "dość" wszelkim poporodowym "standarom szczupłego ciała". Sama w ciągu 11 miesięcy urodziła trójkę dzieci. Jej ciało zmieniło się, ale jak mówi jest z niego dumna, bo dzięki niemu posiada wspaniałe maluchy. Buntowniczka? Nie. To kobieta, która kocha siebie taką, jaką jest.

spis treści

1. Zaakceptuj siebie

"Apeluję do wszystkich matek, by zaakceptowały swoje ciała po porodzie”- brzmi wpis Elizy Curby na jej blogu Twingenuity.

Amerykanka urodziła swoją najstarszą córeczkę w styczniu 2016 r., a zaledwie sześć tygodni później dowiedziała się, że jest w kolejnej ciąży. I to bliźniaczej.

Zobacz film: "Jak powinna się odżywiać przyszła mama?"

Po urodzeniu bliźniaków, jej brzuch bardzo się zmienił. Nie zamierzała jednak rozpaczać z tego powodu. Postanowiła pokazać zdjęcie swojego brzucha na Instagramie. Dołączyła do tego informację dla innych kobiet: "Nie wstydzę się swojego ciała po urodzeniu dzieci, ani blizn, które pozostały. Jestem dumna, że moje ciało zrobiło to dla mnie” - napisała.

"Apeluję do wszystkich matek, by zaakceptowały swoje ciała po porodzie”- brzmi wpis Elizy Curby na jej blogu Twingenuity.
"Apeluję do wszystkich matek, by zaakceptowały swoje ciała po porodzie”- brzmi wpis Elizy Curby na jej blogu Twingenuity. (@twingenuity.co)

Eliza Curby podkreśla w wywiadzie ze Scary Mommy, że wiele kobiet, szczególnie ze świata show-biznesu, pokazuje swoje zdjęcia kilka tygodni po porodzie. Oczywiście wyglądają idealnie, niemal jak przed ciążą.To niestety buduje nierealny wizerunek "młodej mamy”. Wiele z nich czuje presję, żeby jak najszybciej wrócić do formy.

2. Presja bycia piękną

"Naprawdę nie czuję wstydu z powodu swojego wyglądu. Chciałabym, aby inne kobiety również tego nie odczuwały. Nie musisz wyglądać jak Kim Kardashian czy Beyoncé czy jeszcze ktoś inny. Chcę zachęcić kobiety do zaakceptowania swojego wyglądu i poczucia komfortu we własnym ciele” - napisała Curby.

Eliza Curby wraz ze swoimi dziećmi: "Nie ma nic piękniejszego niż macierzyństwo".
Eliza Curby wraz ze swoimi dziećmi: "Nie ma nic piękniejszego niż macierzyństwo". (@ twingenuity.co)

"Dziś kobiety są stale bombardowane zdjęciami w czasopismach, telewizji, internecie. Każdy radzi, jak kobieta powinna wyglądać po urodzeniu dziecka, jak szybko powinna wrócić do formy” - dopowiada Curby.

Curby opublikowała bardzo osobiste zdjęcie. Widać na nim obwisłą skórę na brzuchu, która dla wielu kobiet jest ogromnym problemem. Eliza mówi: "Przecież to nasze ciała nosiły i chroniły dzieci. Mamy prawo wyglądać inaczej, co nie oznacza, że gorzej. Ja czuję wdzięczność, że moje ciało wydało na świat trójkę pięknych dzieci. Te wszystkie wady: fałdki, zwisające brzuchu, dodatkowe kilogramy, to nic istotnego w naszym życiu. Piękno może przybierać różne formy. Ja jestem dumna ze swojego ciała, ty też powinnaś” - kończy swój wpis kobieta.

Polecane dla Ciebie