Przejdź na WP

Urocze zdjęcie sześcioraczków. Pięcioro dzieci już w domu

Mama sześcioraczków, Klaudia Marzec, wrzuciła na swój profil na Instagramie urocze zdjęcie. Widać na nim pięcioro z sześciorga dzieci. Dwóch chłopców i trzy dziewczynki już są w domu. Cała rodzina niecierpliwie czeka na ostatnie z dzieci, które pozostaje jeszcze w szpitalu.

Zobacz film: "Prof. dr hab. n. med. Ryszard Lauterbach o sześcioraczkach z Krakowa"

1. Sześcioraczki kolejno wracają do domu

Dwie pierwsze dziewczynki – Kaja i Nela – opuściły szpital 7 sierpnia. Później dołączyli do nich dwaj bracia Filip i Tymon. 22 sierpnia wyszła ze szpitala Zosia.

To właśnie tę piątkę można zobaczyć na zdjęciu. Wszystkie dzieci przy wypisie ważyły już ponad 3 kg, czyli tyle, co donoszone noworodki.

Dzieci urodziły się 20 maja przez cesarskie cięcie. Był to 29. tydzień ciąży. Wszystkie maluchy ważyły wówczas między 780 a 1300 g.

Ostatnia z rodzeństwa, Malwina, dziewczynka-niespodzianka, jeszcze musi być hospitalizowana. Rodzice spodziewali się, że na świat przyjdą pięcioraczki. Dopiero podczas porodu doszło do niezwykłego odkrycia – w macicy znajdowało się nie pięcioro, ale sześcioro dzieci.

Mama pięcioraczków w swoim poście zwróciła uwagę na strach, jaki towarzyszy jej każdego dnia. Dzieci urodzone na tak wczesnym etapie ciąży i z małą masą urodzeniową, mają utrudniony start w życie. Mogą borykać się z problemami rozwojowymi, być bardziej podatne na infekcje i choroby.

Oczywiście znane są przypadki wcześniaków, które po początkowych trudnościach rozwijają się prawidłowo i doganiają rówieśników z donoszonych ciąż. Jednak jak wiele pracy, wysiłku i wizyt u lekarzy poprzedza ten sukces, mogą wiedzieć tylko rodzice wcześniaków.

Rodzicielstwo nie jest łatwym zadaniem, niezależnie od ilości dzieci. Sześcioro maluchów w tym samym wieku i ich o 2,5 roku starszy brat to eskalacja macierzyńskich i ojcowskich trudności. Trzymamy kciuki za prawidłowy rozwój sześcioraczków. Rodzicom i dzieciom życzymy dużo zdrowia i siły, niezbędnej do podejmowania wszystkich wyzwań.

Piątka z sześciorga dzieci już jest w domu
Piątka z sześciorga dzieci już jest w domu (Instagram)

Zobacz też: Sześcioraczki z Krakowa. Filip i Tymon wracają do domu (WIDEO)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.