Trwa ładowanie...

Ukraińskie dzieci modlą się o pokój. Przejmujące zdjęcie obiegło internet

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Cały kraj jest bombardowany, a władze apelują do ludności cywilnej o wsparcie wojska, oddając krew i łapiąc za broń. Do tej pory potwierdzono kilkadziesiąt ofiar. Wszystko to się odbywa na oczach najmłodszych obywateli Ukrainy.

Zobacz film: "Jak wygląda sytuacja w szpitalach pediatrycznych? Dr Feleszko: Takim sytuacjom można zapobiec"

spis treści

1. Ukraińskie dzieci

Media na całym świecie skupione są na jednym temacie: ataku Rosji na Ukrainę. 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz do przeprowadzenia operacji wojskowej. Rosyjskie oddziały doszły już do Kijowa, gdzie cała ludność cywilna schroniła się w metrze.

Również w mediach społecznościowych trwa akcja informacyjna, gdzie obywatele Ukrainy i korespondenci agencji informacyjnych dzielą się nagraniami i zdjęciami z atakowanych terenów. Poza zniszczonymi budynkami, wybuchami i rannymi, widać też modlących się ludzi.

Niestety atak Rosji nie jest skierowany jedynie w dorosłych obywateli Ukrainy. Zagrożone są również dzieci. Ukraińscy rodzice od kilku dni przygotowywali swoje pociechy na zbliżające się niebezpieczeństwo, dzieląc się na Facebooku sposobami na ich zabezpieczenie (wyposażając je m.in. w naklejki z najważniejszymi informacjami i tłumacząc, co należy zrobić, jeśli ich życie będzie zagrożone).

2. Dzieci modlą się o pokój

Zauważając dramat najmłodszych obywateli Ukrainy, indyjski dziennikarz Sachin Jose Ettiyil, udostępnił za pośrednictwem Twittera przejmujące zdjęcie. Widać na nim grupę przedszkolaków zebranych w maleńkiej kaplicy. Dzieci klęczą przed ołtarzem, trzymając w dłoniach różańce.

"Ukraińskie dzieci odmawiające różaniec w intencji pokoju w swoim kraju" – napisał w poście.

Zdjęcie wywołało wiele emocji wśród internautów. Część z nich po prostu pisała modlitwy w komentarzach. Inni zauważali, że to właśnie dzieci są największymi ofiarami tego ataku.

"Nigdy, żadne dziecko nie powinno być uwikłane w żaden konflikt" – napisał jeden z nich.

"To straszne, że Ukraina przez to przechodzi. One na to nie zasłużyły. Te dzieci przecież nic nikomu nie zrobiły. Nie zasługują na to, by doświadczać wojny. Oby nic im się nie stało" – podsumował użytkownik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza