Trwa ładowanie...

Trzyletnia Estrella „skradła” piuskę papieżowi Franciszkowi

Estrella w towarzystwie chrzestnego i siostry
Estrella w towarzystwie chrzestnego i siostry (twitter.com/MountainButorac)

W trakcie cotygodniowej audiencji papieża Franciszka w Watykanie (22 marca 2017 roku) doszło do niecodziennego wydarzenia. Trzyletnia Estrella Westrick porwała ze szczytu jego głowy małą okrągłą białą czapkę. Tym samym dziewczynka wywołała salwę śmiechu wśród zgromadzonego tłumu i samego papieża Franciszka. Film dokumentujący to zdarzenie stał się viralem.

1. Zgodnie z planem

Ojciec chrzestny dziewczynki, Mountain Butorac (autor filmu ukazującego zajście), stwierdził, że nigdy wcześniej nie widział podobnej sytuacji, a od 12 lat organizuje katolickie pielgrzymki i wycieczki w Rzymie. Mężczyzna poprowadził Estellę i jej rodzinę, która przyjechała w odwiedziny z Atlanty w Stanach Zjednoczonych, na audiencję papieską odbywającą się jak co tydzień w Watykanie.

Rodzinie udało się zająć dobre miejsca: na przodzie tłumu zgromadzonego celem spotkania z papieżem. Jeden ze strażników dostrzegł małą Estrellę i zaproponował, że zabierze ją, aby papież pobłogosławił dziecko. Kiedy mężczyzna podał dziewczynkę Franciszkowi, papież pochylił się w jej kierunku, aby ją pocałować, wówczas ona sięgnęła po piuskę.

Mała Estrella w towarzystwie ojca chrzestnego i siostry
Mała Estrella w towarzystwie ojca chrzestnego i siostry (twitter.com/MountainButorac)
Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Wyglądało to tak, jakby realizowała uknuty wcześniej plan. Podobno dziewczynka „miała oko” na czapkę papieża od pierwszego momentu, gdy tylko go zobaczyła (zostało to udokumentowane na fotografiach, które wykonał oficjalny fotograf papieża: od początku była nią żywo zainteresowania i wpatrywała się w ten atrybut).

Przeczytaj także:

Zachowanie dziewczynki wywołało wybuch śmiechu nie tylko wśród zgromadzonego tłumu, ale strażników, biskupa i samego papieża Franciszka. Uśmiech gościł na jego twarzy długo po tym, jak opuścił miejsce spotkania z wiernymi.

Estrella zabiera piuskę papieżowi Franciszkowi
Estrella zabiera piuskę papieżowi Franciszkowi (YouTube)

2. Nietypowe zachowanie

Mama Estrelli, Alexis Westrick, która z powodu choroby młodszego dziecka musiała pozostać w domu i nie była świadkiem tej sytuacji, dopiero z relacji córki dowiedziała się o tym, co się wydarzyło.

— Powiedziała mi: poznałam papieża, dał mi różaniec, a ja zabrałam jego czapkę. Była tym bardzo podekscytowana — mówi kobieta.

5 najczęstszych problemów z zachowaniem małego dziecka – jak je pokonać? 
5 najczęstszych problemów z zachowaniem małego dziecka – jak je pokonać?  [6 zdjęć]

Niejeden rodzic natrafił na trudności wynikające z „niewłaściwego” zachowania dziecka. Najczęstsze problemy

zobacz galerię

Jej zdaniem, zachowanie córki nie jest dla niej typowe. Z reguły trzyletnia Estrella nie sięga bez pytania po to, co przykuje jej uwagę. Zazwyczaj pyta o pozwolenie. Inaczej było tym razem. Matka Estrelli przyznaje również, że jest bardzo zaskoczona tym, jak szybko film z wybrykiem córki rozprzestrzenił się w internecie.

Przeczytaj również:

3. Miła odmiana

Z kolei ojciec chrzestny Estrelli jest zadowolony, że mógł podzielić się tym wydarzeniem ze światem za pośrednictwem nakręconego 30-sekundowego filmu.

— Obecnie zwłaszcza w mediach jest dużo toksycznych informacji związanych ze światem polityki, w tym również w odniesieniu do kościoła. Miło zrobić sobie przerwę od negatywnych wiadomości i zobaczyć, jak urocze dziecko w prosty sposób rozbawia papieża — powiedział.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze