Trwa ładowanie...

Mamy, nie zapominajcie o tatusiach

 Magdalena Bury
06.03.2017 14:56
Tatusiowie z Instagrama podróżują wspólnie z dziećmi
Tatusiowie z Instagrama podróżują wspólnie z dziećmi (Instagram)

Karmią, przewijają, razem podróżują i tulą w ramionach swoje maluchy. Tacy są współcześni ojcowie, którzy uważają, że opieka nad dzieckiem to także ich sprawa. Zdjęcia na profilu „Don't forget dads” na Instagramie robią furorę w sieci. Liczba 124 tys. obserwujących mówi sama za siebie. Zobaczcie tylko, jak troskliwi są ci tatusiowie!

1. Dumni ojcowie

Ponad 850 zdjęć na koncie „Don't forget dads” ukazuje wszystkie oblicza tacierzyństwa. Widzimy tutaj czułość, wspólne wygłupy, ucinanie sobie drzemek i noszenie maluchów blisko serca.

Motto profilu brzmiące: „Nie opiekuję się. Jestem rodzicem” jasno pokazuje, że również dla mężczyzn rola rodzica jest bardzo ważna. Ojcowie, tak samo jak matki, kochają swoje dzieci. Chcą być przy pierwszych krokach, pierwszych słowach czy pierwszej zjedzonej zupce.

Współcześni ojcowie chętnie dzielą się zdjęciami ze swojego życia z dzieckiem
Współcześni ojcowie chętnie dzielą się zdjęciami ze swojego życia z dzieckiem (Instagram)

2. Tata bohater

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

Ojcowie są pierwszymi bohaterami dla swoich córek i synów. Tylko z nimi dzieci nie boją się ciemności, pająków oraz groźnie wyglądających psów. Odkrywanie świata z tatą różni się od tego, który pokazuje dzieciom mama.

Przeczytaj także

Zdaniem autorów książki „Dlaczego ojcowie się liczą: Istota ojca oraz jego zaangażowanie w wychowanie dzieci”, rola ojca w domu jest bardzo ważna.

Tacierzyństwo bywa męczące
Tacierzyństwo bywa męczące (Instagram)

Dzieci, które wychowuje zarówno matka, jak i ojciec, przysparzają mniej problemów wychowawczych, mają wyższe oceny i lepiej radzą sobie w dorosłym życiu.

Tatusiowie pokazują, że dzieci nie przeszkadzają w codziennych czynnościach
Tatusiowie pokazują, że dzieci nie przeszkadzają w codziennych czynnościach (Instagram)

Te zdjęcia pokazują, że ojcowie też potrafią oszaleć na punkcie swoich pociech.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.