Trwa ładowanie...

"Tęczowe dzieci" w poruszającym projekcie fotografki. "Miłość matki jest nieśmiertelna"

Alex Bolen od lat specjalizuje się w uwiecznianiu cennych chwil macierzyństwa. Tym razem amerykańska fotografka przybliża nam historie matek "tęczowych dzieci”. Ta niezwykła sesja zdjęciowa porusza do głębi serca.

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"

1. Tęczowe dzieci – magiczne dzieci

"Każdy z nas nosi w sobie swój własny, niepowtarzalny blask" – mówi zawsze Alex Bolen, założycielka agencja Shutter Darling Photography.

Heather dwukrotnie poroniła. Kiedy zaczęła obficie krwawić, lekarze odesłali ją do domu, żeby sama "zakończyłą sprawę". Teraz kobieta i jej mąż mają synka, a kolejne dziecko jest w drodze
Heather dwukrotnie poroniła. Kiedy zaczęła obficie krwawić, lekarze odesłali ją do domu, żeby sama "zakończyłą sprawę". Teraz kobieta i jej mąż mają synka, a kolejne dziecko jest w drodze

Bolen od lat koncentruje na pokazywaniu jak głęboka i poruszająca jest relacja pomiędzy matką a dzieckiem.

Tym razem w polu zainteresowań fotografki znalazły się "tęczowe dzieci", inna nazwa to "dzieci teczy". Ich matkami są kobiety, które wcześniej przeżyły dramat utraty dziecka lub ciąży. A macierzyństwo po stracie dziecka, niczym słońce wychodzące po burzy.

Hannah była w 33. tyg. ciąży, kiedy lekarze podczas USG zauważyli, że serce dziecka nie bije.
Hannah była w 33. tyg. ciąży, kiedy lekarze podczas USG zauważyli, że serce dziecka nie bije. (Alex Bolen )

Alex Bolen przyznaje, że pomysł na sesję pojawił się, kiedy sama była w ciąży z córeczką Haven.

"Cała moja ciąża była pełna szczęścia, ale przede wszystkim strachu" – opowiada Bolen w wywiadzie dla The Huffington. Fotografka należała do wielu internetowych grup dla przyszłych mam. Czasami kobiety pisały głęboko poruszające historie o poronieniach lub utracie dzieci po urodzeniu.

Zanim Ashley urodziła swoje pierwsze dziecko, poroniła cztery razy. Ma za sobą długą drogę leczenia, która wymagała od niej determinacji i wyrzeczeń. Obecnie wraz z mężem mają dwoje dzieci.
Zanim Ashley urodziła swoje pierwsze dziecko, poroniła cztery razy. Ma za sobą długą drogę leczenia, która wymagała od niej determinacji i wyrzeczeń. Obecnie wraz z mężem mają dwoje dzieci. (Alex Bolen )

"Byłam przerażona. Ale też zrozumiałam, jak magiczne jest to określenie "tęczowe dziecko" – opowiada Bolen.

2. Dzieci tęczy - kobiety, które poroniły dzielą się przeżyciami

Zainspirowana tragicznymi historiami, ale i też niezłomną siłą kobiet, Bolen postanowiła zorganizować sesję zdjęciową. Swoim pomysłem podzieliła się na Facebooku. Wiele kobiet przyjęło to z ogromnym entuzjazmem. Wśród nich Bolen wybrała sześć ochotniczek do pierwszej sesji.

Sara jest mamą dwóch córek, ale zanim one pojawiły się na świat, kobieta przeżyła dwa poronienia. Kak podkreśla zawsze będzie pamiętała o dzieciach, które straciła
Sara jest mamą dwóch córek, ale zanim one pojawiły się na świat, kobieta przeżyła dwa poronienia. Kak podkreśla zawsze będzie pamiętała o dzieciach, które straciła (Alex Bolen )

Każda z tych kobiet ma za sobą chwytającą za serce historię. Jednak na dzieciach, ubrane w kolorowe suknie, emanują siłą i ogromną czułością, kiedy ściskają swoje "tęczowe dzieci".

Kaila przeżyła poronienie będąc w szóstej ciąży. Pół roku później zaszła w kolejną ciążę.
Kaila przeżyła poronienie będąc w szóstej ciąży. Pół roku później zaszła w kolejną ciążę. (Alex Bolen )

Według Bolen, najważniejszym przekazem tych zdjęć jest to, że miłość matki jest nieśmiertelna.

Hilary ma dwójkę dzieci, która ma za sobą tragiczne doświadczenie.
Hilary ma dwójkę dzieci, która ma za sobą tragiczne doświadczenie. (Alex Bolen )

"Przy całej tej ciemności i nienawiści na świecie naprawdę potrzebujemy podnieść się na duchu – powiedziała fotografka. – Wokół "tęczowych dzieci" gromadzą się tysiące osób na całym świecie i czuję się naprawdę dumna, że mogę być tego częścią" – podkreśla Alex Bolen.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.