Niezwykła sesja w hołdzie dla zmarłej córki

Fotograf Ashley Maisonet od trzech lat tworzy ciążowe sesje zdjęciowe, jednak współpracę z tym małżeństwem zapamięta na długo. Przyszła mama chciała bowiem nie tylko pamiątki z czasu ciąży. Zdjęciami chciała uczcić pamięć zmarłej kilka lat temu córeczki. Ta historia daje nadzieję, że po burzy zawsze przychodzi słońce.

Tęczowa sesja

Tematem przewodnim sesji była tęcza, ponieważ kolejne dziecko rodzące się po wcześniejszej stracie nazywane jest często „tęczowym”. Zdjęcia ukazują nadzieję, która na nowo narodziła się po bolesnych przeżyciach kobiety.

Polecane wideo:

- O byciu matką marzyłam całe życie. Strata mojej córeczki Harlow była bardzo traumatycznym wydarzeniem. Starałam się wyleczyć ból wieloma sposobami - mówi Bella, bohaterka sesji zdjęciowej.

Kobieta podzieliła się historią śmierci swojego dziecka na blogu. W szóstym miesiącu jej pierwszej ciąży zdiagnozowano u dziecka zespół Pottera – stan, w którym nerki nie rozwijają się prawidłowo. Dzieci cierpiące na to schorzenie najczęściej rodzą się martwe lub umierają kilka godzin po narodzinach.

Mimo wszystko, Anderson zdecydowała się donosić ciążę. Nie była w stanie dokonać aborcji.

  • Noszenie córki pod sercem, wiedząc, że i tak umrze po porodzie, to najgorsze doświadczenie, jakie przeżyłam w swoim życiu. Ten stan mnie zmienił – dowiedziałam się wielu rzeczy o sobie, o duchowości i o wdzięczności - dodaje Bella.

Harlow urodziła się 17 stycznia 2012 roku i zmarła wkrótce po porodzie. Anderson spędziła z córeczką tylko godzinę. - Tuliłam ją w swoich ramionach i całowałam. Trzymanie swojego dziecka w ramionach naprawdę przemienia - wspomina kobieta.

Cztery lata po śmierci Harlow, Anderson ponownie zaszła w ciążę. 29 lipca 2016 roku parze urodził się synek – Skyler Rose. Kiedy była w ciąży, dowiedziała się od przyjaciela, że dziecko, narodzone po stracie wcześniejszego, nazywane jest często „tęczowym”. Małżeństwo wpadło więc na pomysł tej niezwykłej sesji.

W hołdzie dla córeczki

Para do zdjęć dodała wzruszający opis: „Tęczowe dziecko to takie, które rodzi się jako kolejne po poronieniu, narodzinach martwego dziecka lub innej stracie. W prawdziwym świecie, piękna i jasna tęcza pojawia się po burzy i przynosi nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Tęczę najbardziej doceniają ci, którzy wcześniej doświadczyli burzy.”

Fotografka nigdy wcześniej nie słyszała tego określenia, więc zdjęcia były również i dla niej czymś niesamowitym i nowym.

- Jestem przekonana, że w głowie Belli kłębiło się milion myśli. Patrzyła na swój brzuch i pomalowane farbą ręce... To na pewno przypominało jej piękną, małą córeczkę - mówi artystka.

Reakcje innych rodziców

Zdjęcia z sesji opublikowano na portalu społecznościowym Facebook. Na wzruszającą historię zareagowano ponad 33 tys. razy, a 18 tys. osób przesłało link dalej. Komentarze pod postem pokazują także, że za „swoim tęczowym dzieckiem” tęskni wielu rodziców. Na całym świecie rodzice każdego dnia zmagają się z poronieniami i narodzinami martwych dzieci.

Fotografka nie słyszała wcześniej o tego rodzaju pożegnaniach swoich dzieci. Teraz ma nadzieję, że swoimi zdjęciami pomoże innym osobom, które również straciły swoje mały anioły.

  • Chciałabym, by matki takie jak Bella, znalazły w sobie odwagę do uśmiechu i siłę do walki - dodała.
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Emocje w ciąży
Emocje w ciąży

Obawy w ciąży

Obawy w ciąży

Ciąża to okres huśtawki hormonalnej, więc twoje emocje mogą być nieadekwatne do sytuacji. Jeśli sobie z nimi nie radzisz, poszukaj profesjonalnej pomocy.

Emocje w ciąży

Pierwsze dziecko

Pierwsze dziecko

Oczekiwanie na pierwsze dziecko jest niesamowitym przeżyciem.

Emocje w ciąży

W oczekiwaniu na dzidziusia

W oczekiwaniu na dzidziusia

Oczekiwanie na potomstwo i snucie planów z nim związanych jest ekscytujące zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla ojca.

Emocje w ciąży

Uczucie osamotnienia

Uczucie osamotnienia

Ciąża to piękne chwile w życiu kobiety, ale jednocześnie wielkie wyzwanie. Dobrze, kiedy czas oczekiwania na dziecko można dzielić z partnerem, kiedy można porozmawiać o wszystkich obawach, lękach, marzeniach, wątpliwościach i nadziejach.

Emocje w ciąży

Przyszła mama

Przyszła mama

Tak to już jest z kobietami, że gdy tylko zobaczą dwie kreski na teście ciążowym, zaczynają robić zakupy. Nawet jeżeli początkowo ograniczają się wyłącznie do planowania i zwiedzania sklepów. Wybierają meble, zabawki (na następne 10 lat), ubrania, grzechotki,...

Emocje w ciąży

Sny w czasie ciąży

Sny w czasie ciąży

Sny w ciąży u większości kobiet są dużo bardziej szczegółowe, pełne kolorów i smaków, emocji - pozytywnych i negatywnych.

Emocje w ciąży

Obawy przed ciążą i porodem

Obawy przed ciążą i porodem

Ciąża jest dla każdej kobiety wyjątkowa i niezwykła. Z kolei poród często kojarzy się z bólem oraz strachem. Co możesz zrobić, żeby to negatywne uczucie zmienić?

Emocje w ciąży

Ciąża w czasie zimy

Ciąża w czasie zimy

Synoptycy prześcigają się w coraz dramatyczniejszych prognozach na zimę 2010/2011. Zimno i straszno robi się już od samego słuchania, a przecież siedzę w ciepłym domu z gorącą herbatą, a przez okno zagląda jesienne słońce.

Emocje w ciąży

Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze imienia dla dziecka

Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze imienia dla dziecka

Wybór imienia dla dziecka Imię to coś oczywistego, ale przy tym stanowi element naszej tożsamości. Rodzice powinni zatem nadawać je swoim dzieciom z rozwagą i po długim zastanowieniu. Tu nie ma miejsca na modę lub chwilową fascynację. Imię podlega ochronie...

Emocje w ciąży

Jak radzić sobie ze stresem w ciąży?

Jak radzić sobie ze stresem w ciąży?

Słuchaj swojego ciała Ciąża to stan wyjątkowy dla kobiety, który trudno trafnie porównać z czymkolwiek innym. Twoje ciało ulega kolejnym zmianom (...) . I to pod bardzo różnymi względami. Fit mamy Mamy, które ćwiczą w czasie ciąży...