Trwa ładowanie...

"Tęczowe dzieci". Niezwykła sesja zdjęciowa kobiet, które poroniły

"Tęczowe dzieci". Niezwykła sesja zdjęciowa kobiet, które poroniły
"Tęczowe dzieci". Niezwykła sesja zdjęciowa kobiet, które poroniły (Zdjęcie kobiet / Facebook)

Utrata dziecka to wielki dramat w życiu kobiety. Wiele niedoszłych matek nie potrafi sobie z tym poradzić. Pogrążone w depresji izolują się od rodziny i znajomych, by w samotności przeżywać tragedię. Kobiety z poniższych fotografii miały już jednak dość przytłaczającego smutku. Postanowiły z nim zawalczyć, czym podbiły serca internautów.

spis treści

1. Kim są tęczowe dzieci?

Tęczowe dzieci to te, które urodziły się po wcześniejszych poronieniach. Określenie to jest nawiązaniem do tęczy, która pojawia się zwykle po burzy, samą burzą jest zaś utrata dziecka. Tęcza ma symbolizować radość jaką odczuwają rodzice w momencie przyjścia na świat kolejnego dziecka.

2. Tęczowe zdjęcia kobiet, które poroniły

Pierwsze zdjęcie przedstawia siedem kobiet w ciąży ubranych w sukienki w kolorach tęczy. Na ich brzuchach namalowano kwieciste wzory. Druga fotografia pokazuje te same kobiety, ale już z dziećmi.

Zobacz film: "Poronienie"

Stroje maluchów uszyte są z materiału pochodzącego z wcześniejszych sukienek mam. Co jeszcze łączy bohaterki fotografii? Wszystkie są teraz szczęśliwymi matkami, ale w przeszłości każda z nich straciła swoje dziecko. Sesja miała uczcić ich pamięć i udowodnić, że osiągnięcie szczęścia po tak traumatycznym wydarzeniu jest możliwe.

Tęczowe dzieci - niezwykła sesja kobiet po poronieniu
Tęczowe dzieci - niezwykła sesja kobiet po poronieniu (Facebook.com)

Strata dziecka, czy to w wyniku poronienia, czy przedwczesnej śmierci, to dla kobiety ogromny ból, z którym często musi radzić sobie w pojedynkę. Być może dlatego inicjatywa młodych mam tak bardzo spodobała się internautom. Fotografia z hasłem „Każde dziecko jest błogosławieństwem. Podróż przez moją ciążę” od kilku dni jest jednym z najczęściej udostępnianych zdjęć na Facebooku.

Kobiety z całego świata podziwiają pomysł młodych mam oraz dzielą się swoim doświadczeniem. Zdjęcie wzrusza i skłania do refleksji. Inicjatywa „Dzieci tęczy” może być inspiracją dla wszystkich ludzi, którzy doświadczyli w życiu straty bliskiej osoby i nie potrafią poradzić sobie z tragedią.

Spodziewasz się dziecka? Poznaj inne, przyszłe mamy na naszym forum.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze