Trwa ładowanie...

Suplementy na cerę po ciąży - odzyskaj naturalny blask

Avatar placeholder
29.05.2017 18:03
Suplementy na cerę po ciąży - odzyskaj naturalny blask
Suplementy na cerę po ciąży - odzyskaj naturalny blask

Większość kobiet po ciąży ma problemy z cerą. Niestety jest to wynik burzy hormonalnej, która toczy się w organizmie każdej młodej mamy. Nie oznacza, że trzeba się na to godzić. To właśnie w tym okresie powinnyśmy szczególnie zadbać o swoją cerę zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. A pomogą nam w tym dobrze dobrane suplementy na cerę. Zanim zaczniemy poszukiwania tego idealnego dla nas suplementu, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

spis treści

1. Suplementy na cerę - suplementy, a kosmetyki

Po suplementy diety na cerę warto sięgnąć, gdy pomimo codziennej pielęgnacji nasza skóra nadal wydaje się szara, sucha i zmęczona. Jest to często wynik niewyspania i słabej diety po ciąży, gdy młoda mama przyzwyczaja się do nowej sytuacji. Gdy zauważymy, że nasze kosmetyki nie dają oczekiwanych efektów, spróbujmy zadziałać również od wewnątrz, stosując suplementy diety.

Różnica między suplementami na cerę a kosmetykami jest dość oczywista. Suplementy na cerę to źródło substancji odżywczych, które dostarczamy doustnie, a więc wnikają one głębiej i łatwiej docierają tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Niestety kosmetyki działają na powierzchni i nie zawsze są w stanie dotrzeć na tyle głęboko, aby poprawić wygląd naszej skóry.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"
Odpowiednie suplementy diety odżywią i poprawią wygląd naszej cery
Odpowiednie suplementy diety odżywią i poprawią wygląd naszej cery (123rf)

Nie oznacza to jednak, że możemy ograniczyć, czy zrezygnować z intensywniejszej niż zazwyczaj pielęgnacji cery po ciąży. Pamiętajmy, że suplementy na cerę poprawią skuteczność działania kosmetyków. Ponadto przyczyną problemów skórnych po ciąży jest często nieprawidłowe funkcjonowanie skóry, dlatego przyjmowanie suplementów na cerę jest często jedynym sposobem poradzenia sobie z cerą.

2. Suplementy na cerę - składniki

Suplementy na cerę zawierają dużo witamin i minerałów, które wpływają na wygląd i funkcje naszej skóry. Wśród najpopularniejszych składników suplementów na cerę można znaleźć wit. A i E, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry.

Zadbaj o swoją cerę
Zadbaj o swoją cerę [10 zdjęć]

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdrowa dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa.

zobacz galerię

Witamina A w suplementach na cerę ma za zadanie usprawnienie procesów mających na celu odnowę tkanek w naskórku. Suplementy na cerę z wit. A przyśpieszą regenerację skóry oraz procesy odtwarzania komórek tam, gdzie to konieczne.

Drugi z wymienionych składników suplementów na cerę to witamina E. Nadaje ona suplementom na cerę działanie antyoksydacyjne i przeciw rodnikowe. Zawartość w suplementach na cerę tej witaminy, określanej mianem witaminy młodości, sprawia, że nasza skóra zachowuje młodzieńczy wygląd i blask. Zawdzięcza to zwalczaniu wolnych rodników, dzięki czemu opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek i oznak starzenia się skóry.

3. Suplementy na cerę - efekty

Przyjmowanie suplementów na cerę wymaga od nas systematyczności i cierpliwości. Efekty stosowania suplementów na cerę nie przychodzą nagle, ale jeśli stosujemy je regularnie, możemy się spodziewać pierwszych widocznych zmian po pierwszym miesiącu stosowania.

ZOBACZ TAKŻE:

Pamiętajmy, że choć nie widzimy efektów zażywania suplementów na cerę, działają one już od pierwszej tabletki. Stopniowo suplementy na cerę odbudowują zniszczenia od wewnątrz, dzięki czemu powoli ujednolicą odcień skóry i sprawią, że będzie ona jędrniejsza.

Suplementy na cerę i odpowiednia pielęgnacja to jednak nie wszystko. Kluczem do młodego wyglądu i zdrowej cery, jest odpowiednia dieta i dawka ruchu. Nie zapominajmy również o tym, jak ważny dla naszej skóry jest sen i zapewnijmy sobie odpowiednią dawkę odpoczynku.

Polecane dla Ciebie