Trwa ładowanie...

Suplementy na włosy - które na wzmocnienie, które na porost?

Avatar placeholder
29.05.2017 17:17
Suplementy na włosy - które na wzmocnienie, które na porost?
Suplementy na włosy - które na wzmocnienie, które na porost?

Bardzo często po ciąży pomimo odpowiedniej pielęgnacji włosy nie przestają wypadać. Choć wypadanie włosów jest wynikiem burzy hormonalnej to jednak warto spróbować zapanować nad wypadaniem dzięki odpowiednim suplementom na włosy. Dobrze skomponowane suplementy na włosy zapewnią odpowiednią dawkę składników odżywczych dla twoich włosów. Regularne stosowanie suplementów na włosy zapewni im zdrowy wygląd, co skutecznie poprawi samopoczucie każdej kobiecie.

spis treści

1. Suplementy na włosy - preparaty witaminowe

Witaminowe suplementy na włosy powinny zawierać witaminy B1, B2, B5, B6, B12, a także witaminy z grupy antyoksydacyjnej, a więc A, C, E. W trakcie wyboru suplementu na włosy warto również zadbać o to, aby zawierał on biotynę (wit. H). Wśród polecanych suplementów witaminowych na włosy warto polecić suplement:

  • BELISSA - zawiera wszystkie wymienione witaminy oraz cysteinę, cynk, żelazo i wyciąg ze skrzypu polnego;

  • CAPIVIT PIĘKNE WŁOSY - w swoim składzie zawiera tylko witaminy;

  • SKRZYPOVITA - zawiera nie tylko witaminy, ale też dodatek skrzypu polnego. Jego skład jest jednak znacznie uboższy i konieczne jest przyjmowanie dwóch tabletek w ciągu dnia;

  • MERZ SPECIAL DRAGEES - poza witaminami, ten suplement na włosy zawiera również cysteinę oraz drożdże. Jego główną wadą jest dużo wyższa cena w porównaniu z innymi suplementami witaminowymi na włosy;

  • REVALID - poza witaminami zawiera również metioninę, cysteinę, drożdże, cynk oraz żelazo. Choć preparat jest dość drogi, warto skusić się na jego zakup;

  • HA-PANTOTEN OPTIMUM - preparat ten jest bardzo skuteczny, a do tego ma przystępną cenę i duże opakowanie. Poza witaminami zawiera również minerały i aminokwasy siarkowe;

  • BIOTEBAL - skład tego suplementu na włosy został wzbogacony biotyną. Jest to istotny składnik suplementu na włosy, ponieważ bierze on udział w produkcji keratyny i wpływa pozytywnie na wygląd włosów.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Wypadanie włosów po ciąży"
Aby wzmocnić wypadające po ciąży włosy warto sięgnąć po suplementy na włosy
Aby wzmocnić wypadające po ciąży włosy warto sięgnąć po suplementy na włosy (123rf)

2. Suplementy na włosy - preparaty na bazie związków mineralnych

Dla kondycji naszych włosów bardzo ważny jest cynk, żelazo, miedź, selen i krzem. To właśnie tych pierwiastków należy szukać w suplementach na włosy opartych na minerałach, ponieważ ich niedobór to często przyczyna wypadania włosów. Wśród suplementów na włosy opartych na minerałach warto wymienić VITAPIL, zawierający dodatkowo wyciąg z drożdży, proteiny sojowe i cholinę oraz SILICE, która zawiera również metioniny oraz wyciągi ze skrzypu i pokrzywy.

Jak dbać o włosy latem?
Jak dbać o włosy latem? [10 zdjęć]

Latem włosy są narażone na niekorzystne działanie chlorowanej wody oraz promieniowania słonecznego.

zobacz galerię

3. Suplementy na włosy - inne preparaty

Wśród innych suplementów na włosy można znaleźć preparaty oparte na konkretnych składnikach, jak np. OLIMP SKRZYP PLUS lub SKRZYP, które są po prostu ziołowymi tabletkami.

W suplementach na włosy bardzo często główną rolę odgrywają np. drożdże. Stanowią one same w sobie wartościowy składnik suplementów na włosy. Drożdże można znaleźć np. w HUMAVIT Z DROŻDŻE SKRZYP I POKRZYWA, a także w HUMAVIT SILICA-VAR. W przypadku takich suplementów na włosy należy jednak zwiększyć dawkowanie i przyjmować przynajmniej 2 tabletek dwa razy dziennie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wartym polecenia suplementem diety jest również suplement HAIR OKEY, w którego skład wchodzą białka serwatkowe, a także INNEOV GĘSTOŚĆ WŁOSÓW, zawierający taurynę i katechinę.

Polecane dla Ciebie