Siemię lniane na porost włosów - takich efektów się nie spodziewałaś
Zdrowotne właściwości siemienia lnianego są powszechnie znane. Jednak niewiele osób wie, że siemię lniane można również stosować na włosy. Stosując siemię lniane z myślą o wzmocnieniu włosów, sprawimy, że staną się cudownie nawilżone i zregenerowane. Pamiętajmy również, że koktajl z siemieniem lnianym zapobiegnie wypadaniu włosów, a także pobudzi ich porost.
1. Siemię lniane na włosy - właściwości
Siemię lniane szybko poprawi wygląd naszych włosów. Siemię lniane zawiera bardzo dużo witamin, białka, błonnika i składników mineralnych, takich jak żelazo, magnez, wapń i cynk.
Dzięki dużej zawartości składników odżywczych siemię lniane sprawia, że nasze włosy są nawilżone, gęste i błyszczące. Pijąc siemię lniane, włosy będą również szybciej rosły, a nasze końcówki nie będą tak zniszczone. Siemię lniane może również posłużyć do pielęgnacji skóry twarzy i głowy.
Siemię lniane ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. Siemię lniane pomoże nam na nadżerki i wrzody żołądka. Siemię lniane jest również polecany osobom, które pracują głosem, jak np. nauczyciele, czy wykładowcy. Układ oddechowy jest znacznie zdrowszy, gdy pijemy siemię, w pierwszej kolejności zyskuje nasza krtań i gardło, a pomaga również osobom, którym dokucza suchy alergiczny kaszel.
2. Siemię lniane - działanie
Siemię lniane na włosy działa tak dobrze, ponieważ ma bardzo dużo składników odżywczych, które pomagają naszej skórze i włosom. W czasie gotowania siemienia lnianego uwalnia ono bardzo dużo substancji śluzowych, które mają właściwości powlekające. Takie właściwości siemienia lnianego służą naszemu układowi pokarmowemu, ale to nie wszystko. W czasie gotowania siemię oddaje do śluzu ogromne ilości witamin i składników odżywczych, które po wypiciu koktajlu trafiają do skóry i włosów.
3. Siemię lniane na włosy - koktajl
Przygotowanie koktajlu z siemienia lnianego na włosy jest bardzo proste. Należy gotować dwie łyżki siemienia lnianego w szklance wody przez 15 minut. Po tym czasie ugotowane siemię lniane przecedzamy przez sitko i odstawiamy płyn do wystygnięcia. Koktajl z siemienia lnianego na włosy można wypić z sokiem bananowym lub malinowym.
Aby koktajl z siemienia lnianego przyniósł oczekiwane efekty, należy go pić regularnie. Wpływ siemienia lnianego na włosy będzie widoczny po ok. 2 miesiącach systematycznej kuracji. Najlepiej pić go codziennie rano podczas śniadania.
4. Siemię lniane na włosy - maseczka
Siemię lniane można również wykorzystać do przygotowania maseczki na włosy. W tym celu zalewamy dwie łyżki siemienia lnianego wodą i gotujemy powoli na małym ogniu ok. 10 minut. W tym czasie woda zamieni się w żel. Warto pilnować siemienia lnianego w czasie gotowania, ponieważ bardzo często zdarza się, że siemię przywiera do dna. Gdy siemię lniane będzie miało odpowiednią konsystencję, ściągamy garnuszek z ognia i odstawiamy siemię lniane do przestygnięcia.
ZOBACZ TAKŻE:
Po wystygnięciu przecedzamy siemię lniane. Uzyskany żel nakładamy na wilgotne włosy, włosy owijamy folią i nakładamy na głowę ręcznik. Z kompresem z siemienia lnianego na włosach czekamy ok. 30-45 minut. Następnie spłukujemy siemię lniane ciepłą wodą. Jeśli nasze włosy są mocno zniszczone, możemy zostawić go na całą noc. Dla wzmocnienia działania siemienia lnianego na włosy można do mikstury dodać również kilka kropel ulubionego olejku do włosów.