Schudła 70 kilogramów. Niedawno przyznała się, jak to zrobiła

23-letnia kobieta, która kiedyś była uzależniona od jedzenia, właśnie ujawniła swój sekret. Alice Toleman z Melbourne jadła głównie fast foody. Ważyła 135 kilogramów. W jaki sposób zrzuciła ponad połowę swoich wcześniejszych kilogramów? To nie była łatwa decyzja.

ZOBACZ WIDEO:

Uzależniona od jedzenia

Jak doszło do tego, że waga Alice pokazywała 135 kilogramów? Kiedyś dziewczyna jadła normalnie, optymalnie do swojego wieku i potrzeb organizmu. Wszystko zmieniło się w 2011 roku. Wtedy to 23-latka zaczęła regularnie odwiedzać restauracje z jedzeniem typu fast food. Potrafiła sama spożyć posiłek dla całej rodziny.

"Siedziałam tam i jadłam. Cieszyłam się z tego, że to robię" - pisze na swoim blogu.

Dziewczyna dodaje, że bardzo chciała chodzić ze swoimi przyjaciółmi na imprezy i prowadzić nocne życie. Nie mogła. To właśnie wtedy przesiadywała w restauracji z fast foodem. A to było silniejsze od niej.

Uzależnienie dotyczyło także słodyczy i innych przekąsek. 23-latka uwielbiała lizaki, chipsy, herbatniki i czekoladki. Po kolacji jechała więc do hipermarketu. "Trzy razy w tygodniu, najczęściej nocami jadłam też pizzę" - dodaje.

W pokoju Alice zawsze stało pudełko na przekąski i słodycze. Dla 23-latki było to najważniejsze miejsce w jej całym domu. Kiedy jedzenie w pudełku się kończyło, kolejnych produktów spożywczych szukała w lodówce.

Gdy znajomi Alice chcieli się z nią spotkać, 23-latka odpowiadała im, że ma inne plany. W rzeczywistości całe dnie spędzała na leżeniu i obżeraniu się. Myślała, że to normalne. O swoim uzależnieniu od jedzenia nie mówiła nawet rodzinie. Nikt nie wiedział o tym problemie.

135 kg na wadze

Alice tyła w oczach. Nie zdawała sobie z tego sprawy. Nie wiedziała też, że nosi ubrania w rozmiarze 26. Wszystko co na siebie zakładała szyła jej matka. Dziewczyna nie chodziła do sklepów odzieżowych.

W czerwcu 2015 roku Alice spotkała się z inną osobą, która zmagała się z otyłością. Dowiedziała się, że dziewczyna straciła ponad 100 kilogramów po operacji obwodowej żołądka. Alice dopiero wtedy zdała sobie sprawę z tego, że jest chora. Była uzależniona od jedzenia.

Dziewczyna zdecydowała się więc na podobny zabieg chirurgiczny. Miała 21 lat, gdy zmniejszono jej żołądek. Musiała poskromić apetyt. "Nie wstydzę się przyznać, że miałam taką operację. Uratowała mi życie!" - pisze na swoim blogu dziewczyna. To było drastyczne rozwiązanie.

W rezultacie Alice schudła 70 kilogramów w ciągu 13 miesięcy. Teraz prowadzi zdrowy tryb życia. Jest na diecie niskowęglowodanowej i wysokobiałkowej. Sześć razy w tygodniu ćwiczy na siłowni. Jak sama dodaje, nie liczy kalorii. Jest blogerką. Jej instagramowe konto śledzi prawie 80 tys. użytkowników! Na zdjęciach sprzed metamorfozy trudno ją rozpoznać.

Błędy, które popełniamy podczas odchudzania

Lato to idealna pora na naturalne odchudzanie. Świeże warzywa, owoce, większa porcja ruchu – to wszystko sprawia, że chudniemy szybciej. Niestety – nie...

Magdalena Bury

O autorze

Magdalena Bury

Zdobywczyni prestiżowego tytułu Dziennikarz Medyczny 2016 Roku w kategorii Publicystyka Internetowa. Członek Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia oraz Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Pedagogiki o sp. przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W mediach od 2012 roku.

Magdalena Bury, 7 dni temu

Gry i zabawy

Komentarze

dyskusje na forum

Zabawki

AlaGrunwald • ostatni post 2 tygodnie temu

11