Trwa ładowanie...

Regał na zabawki – jaki wybrać, by utrzymać porządek w pokoju dziecka?

Avatar placeholder
18.11.2021 22:17
Regał na zabawki – jaki wybrać, by utrzymać porządek w pokoju dziecka?
Regał na zabawki – jaki wybrać, by utrzymać porządek w pokoju dziecka? (Adobe Stock)

Posiadanie gromadki dzieci to nie lada wyzwanie, jednak o porządek warto zadbać nawet wtedy, kiedy masz też tylko jedno dziecko. W pokoju dziecięcym znajduje się najczęściej spora ilość zabawek, dekoracji oraz mebli, które dostosowane są do potrzeb i wieku Twojej pociechy. Nie wiesz, jaka zapanować nad częstym chaosem w pokoju Twojego dziecka? Regał na zabawki to doskonały mebel, który nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale także zapewni Ci nieco więcej miejsca do przechowywania.

spis treści

1. Dlaczego warto kupić regał na zabawki dla dziecka?

Regał na zabawki dla dziecka warto kupić z kilku prostych powodów. Przede wszystkim mebel tego typu pozwoli zapanować nad bałaganem w dziecięcym pokoju, a dodatkowo dziecko może samo nauczyć się utrzymywania porządku w swoich rzeczach.

Kiedy odpowiednio dobierzesz regalik na zabawki, dziecko już od najmłodszych lat będzie uczyć się, w jaki sposób porządkować swoje zabawki w przystosowanych do tego pojemnikach.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"
Meble do pokoju dziecięcego
Meble do pokoju dziecięcego

Meble dla dziecka muszą być ładne i funkcjonalne, aby były odpowiednie zarówno do zabawy, jak i nauki.

zobacz galerię

2. Regał na zabawki – jaki powinien być?

Wybierając regalik na zabawki dla dziecka, musisz wiedzieć, że powinien być on przede wszystkim funkcjonalny i dopasowany stylem do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Co ciekawe, rodzice bardzo często decydują się na biały regał na zabawki ze względu na fakt, że ten najczęściej pasuje do większości dziecięcych aranżacji wnętrz.

Nie jest to jednak wyznacznik świadczący o tym, jaki regalik na zabawki warto wybrać. Pamiętaj, że mebel tego typu powinien być przede wszystkim:

  • wytrzymały;
  • funkcjonalny;
  • pojemny;
  • bezpieczny dla dziecka.

Zwracaj uwagę na materiał wykonania tego typu mebli. Regał na zabawki może być zrobiony z drewna, płyty MDF, plastiku oraz metalu. W zależności od tego, na jaki typ się zdecydujesz, regał na zabawki będzie wyróżniać się odmiennym poziomem trwałości i stabilności.

Wytrzymałość, funkcjonalność oraz wiele szuflad i półek do przechowywania to niezbędne elementy, w jakie powinien być wyposażony regał na zabawki dla Twojego dziecka.

3. Regał na zabawki w kształcie domku – czy warto go wybrać?

Ciekawą opcją, na jaką możesz się zdecydować, jest regał na zabawki w kształcie domku. Dla dziecka to nie lada gratka, gdyż mebel tego typu wygląda niczym prawdziwy domek. Może on pełnić funkcję miejsca do przechowywania zabawek, odzieży oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów do pokoju dziecięcego.

Wybierając taki mebel, musisz też określić, w jakie elementy powinien być wyposażony. Najpopularniejsze modele posiadają liczne półki, wysuwane szuflady oraz pojemniki, w których dziecko samodzielnie może porządkować swoje rzeczy tak, jak tylko zechce.

Nie wybieraj regału na zabawki do pokoju dziecka, który posiada tylko jedną z wyżej wymienionych funkcjonalności. Najlepiej zrobisz, jeśli kupisz model posiadający zarówno wysuwane szuflady, jak i specjalne kosze. Dzięki temu wszystkie zabawki niezależnie od ich gabarytów zmieszczą się na regale.

Meble dla dzieci - gdzie warto kupować?
Meble dla dzieci - gdzie warto kupować?

Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Warto

przeczytaj artykuł

4. Regał na zabawki dla dziecka – jaki kolor i styl wybrać?

Zanim kupisz nowy mebel do pokoju Twojego dziecka, zastanów się, jaka stylistyka i kolorystyka będzie najlepiej pasować do danego pokoju. Obecne trendy w projektowaniu wnętrz jasno wskazują na fakt, że najlepiej sprawdzają się style skandynawskie, nowoczesne oraz industrialne.

Oznacza to, że zarówno szary, drewniany, jak i biały regał na zabawki sprawdzi się wręcz doskonale. Ostatecznie wybierz jednak model, który będzie najlepiej pasować stylistycznie do pozostałych mebli znajdujących się w pokoju Twojego dziecka.

Regał na zabawki to niezbędny element wyposażenia każdego dziecięcego pokoju. Chcesz zapanować nad bałaganem, a może nauczyć swoje dziecko samodzielności? Kup regał na zabawki i zapomnij i problemach dnia codziennego. Twoje dziecko na pewno odwdzięczy Ci się pięknym uśmiechem i porządkiem na podłodze w jego pokoju.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze