Ćwiczenia pilates

Prenatalny pilates został opracowany w celu zachęcenia do umiarkowanych ćwiczeń kobiet ciężarnych. Celem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz brzucha, które w trakcie ciąży zostają rozciągnięte i osłabione. Ponadto dobra kondycja tych mięśni ułatwi ci wydanie twojego dziecka na świat.

Jak pilates wpływa na twoje ciało w ciąży?

Umiarkowane ćwiczenia poprawiają ogólne samopoczucie, a także wspomagają relaks ciała i umysłu. Pilates wzmacnia mięśnie, dzięki czemu po porodzie szybciej wrócisz do dobrej formy i kondycji.

Polecane wideo:

Pilates w czasie ciąży

Kobiety w czasie ciąży ćwiczenia fizyczne stawiają na ostatnim miejscu. Jednak nie należy tego robić, gdyż przynoszą one twojemu ciału wiele korzyści....

Dla każdego trymestru ciąży wskazane jest wykonywanie innych ćwiczeń. Ma to głównie na celu ochronę zdrowia matki oraz dziecka. Ćwiczenia są bardzo łatwe do wykonania i w odpowiedni sposób wykonane nie powodują obciążenia danej partii ciała.

Istnieją również oddzielne ćwiczenia, które mają na celu praktykować rytmiczny oddech. Regularnie wykonywane zapewnią spokój umysłu i ciała. W trakcie ciąży dobre samopoczucie to podstawa. Twoje dziecko odczuwa każdą twoją emocję. Dlatego bardzo ważne są ćwiczenia, gdyż dzięki temu w organizmie wydzielane są endorfiny szczęścia, co znacznie poprawi twoje samopoczucie.

Szczęśliwa i spokojna mama to szczęśliwe i spokojne dziecko. Pamiętaj również o tym, aby twoja dieta była odpowiednio wyważona oraz bogata w cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy, białko oraz mikroelementy. Każdego dnia wypijaj minimum 2 litry wody dziennie.

Czy pilates jest przydatny w czasie ciąży?

Kobiety w czasie ciąży ćwiczenia fizyczne stawiają na ostatnim miejscu. Jednak nie należy tego robić, gdyż przynoszą one twojemu ciału wiele korzyści. Nie tylko będzie ci łatwiej podczas porodu, ale również szybciej powrócisz do kondycji sprzed ciąży.

Przed wykonaniem ćwiczeń warto zakupić specjalne cd instruktażowe. Na filmie zobaczysz przykładowe ćwiczenia, które są dosyć łatwe i bez problemu będziesz mogła je sama odtworzyć.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń rozłóż na podłodze miękką matę. Dzięki temu nie będziesz odczuwała dyskomfortu związanego z silnym naciskiem ciała na twarde podłoże.

Proste ćwiczenia, które możesz wykonać sama w domu:

Oprzyj kolana oraz dłonie o podłogę w taki sposób, aby tworzyły one z podłożem kąt prosty. Następnie wyciągnij do przodu prawą rękę, a następnie wyciągnij do tyłu lewą nogę. Pozycja ta umożliwi ci zachowanie równowagi, a jednocześnie będzie wzmacniać mięśnie ciała. Wytrzymaj tak kilka sekund. Następnie opuść kończyny i czynność tę powtórz, wykorzystując przeciwną nogę i rękę.

Kolejne ćwiczenie będzie wymagać od ciebie odrobinę więcej wysiłku. Połóż się na prawym boku i wyciągnij proste nogi odrobinę w przód. Prawą rękę wyciągniętą wzdłuż szyi połóż pod głowę. Następnie powoli unoś nogi do góry. Pamiętaj, aby w trakcie tej czynności robić wdech. Opuszczając nogi, zrób wydech.

Ćwiczenia pilates dla kobiet w ciąży są bardzo łatwe i przynoszą ciału wiele korzyści. Usprawniają one pracę mięśni, co pomoże ci w trakcie porodu, a także po porodzie. Dzięki temu twój organizm szybko powróci do dawnej formy.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ciaza

gosia1.9 • ostatni post 1 tydzień temu

1
Artykuły Pilates w ciąży
Pilates w ciąży

Pilates w czasie ciąży

Pilates w czasie ciąży

Kobiety w czasie ciąży ćwiczenia fizyczne stawiają na ostatnim miejscu. Jednak nie należy tego robić, gdyż przynoszą one twojemu ciału wiele korzyści.

Pilates w ciąży

Pilates w domu

Pilates w domu

dla powiększającej się macicy. Kobiety, które w trakcie ciąży systematycznie wykonywały ćwiczenia pilates, odczuwały zdecydowanie mniejsze dolegliwości bólowe (...) instruktorów fitness posiadających ogromną wiedzę...

Ćwiczenia w ciąży

Jaki sport w ciąży?

Kobiety w ciąży powinny dbać nie tylko o zdrowe odżywianie, ale i o formę fizyczną. Regularne ćwiczenia są niezwykle istotne; ruch poprawia krążenie (...) , nie powinny ćwiczyć. Nawet w pełni zdrowe ciężarne muszą przestać wykonywać ćwiczenia,...

Ćwiczenia w ciąży

Ćwiczenia w 1 trymestrze ciąży

Ćwiczenia w ciąży to doskonały sposób na złagodzenie niektórych dolegliwości ciążowych i poprawę samopoczucia przyszłej mamy. Wykonując (...) ćwiczenia regularnie, ciężarne stają się mniej podatne na stres i...

Ćwiczenia w ciąży

Jakie ćwiczenia w czasie ciąży?

dziecka zależą przede wszystkim od działań, jakie podejmie podczas ciąży odnośnie diety i ćwiczeń. Regularna aktywność fizyczna może pomóc kobiecie (...) poprawić jej kondycję i zdrowie podczas tych 9 miesięcy wzmożonego wysiłku organizmu. ##...

Ćwiczenia w ciąży

Ćwiczenia w ciąży rozwijają mózg dziecka

Ćwiczenia w ciąży rozwijają mózg dziecka

wykonywać ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe i ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla. Polecany jest także aerobik, callanetics, pilates oraz pływanie. (...) Umiarkowana aktywność fizyczna...

Ćwiczenia w ciąży

Fitness w ciąży

Fitness w ciąży

samopoczucia matki. Istnieją specjalne zestawy (//parenting.pl/portal/jak-cwiczyc-w-3-trymestrze-ciazy-cwiczenia-w-ciazy). Ćwiczenia można wykonywać (...) i jest świetnym sposobem na rozładowanie stresu. Ćwiczenia w...

Gimnastyka w ciąży

Zajęcia fitness dla kobiet w ciąży

to ćwiczenia pilates, body ball, stretching, joga itp. Wykonywane są one w odpowiednich pozycjach - odciążających i stabilizujących kręgosłup oraz bez częstej (...) stawiane jest wśród najwyższych priorytetów. Wykonywanie...