Trwa ładowanie...

Polska pielęgniarka napisała do rodziców małych pacjentów

Dla niej jest to zwykła praca, dla rodziców chorych dzieci – osobista tragedia. Monika Drobińska, pielęgniarka, napisała wzruszający list o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami szpitalnych sal, gdzie na stole operacyjnym leży samotny maluch.

Zobacz film: "Poruszające zdjęcie chorej na raka kobiety obiega sieć"

1. Praca pielęgniarki

Pracuje w zawodzie od ponad 25 lat. Niejednokrotnie spotykała się więc z sytuacjami, w których rodzice musieli zostawić swoje pociechy w szpitalu. Widziała ich przerażone twarze, ukrywane łzy i ból widoczny w ich oczach. Kobieta jednak nikogo nie osądza, stara się zrozumieć każdą reakcję.

Zobacz także:

Gdy jej syn umierał na oddziale, ona koczowała pod szpitalem

Niedawno Monika Drobińska opublikowała na swoim profilu na Facebooku list, którym chciała uspokoić rodziców. W kilku mocnych i bardzo wzruszających słowach opisuje codzienną pracę personelu medycznego.

(Facebook)

Jak wyglądają pielęgniarki anestezjologiczne pracujące z dzieckiem? "Mają bluzy w postacie z bajek, w kwiatki, kolorowe czapki, niebieskie rękawiczki" - czytamy. Pielęgniarka dodaje, że najmłodsi pacjenci najczęściej zabierani są na salę operacyjną nie na łóżku, a na rękach pracujących tam kobiet.

Przeczytaj również:

Polskie dzieci umierają w samotności, bo drzwi oddziałów intensywnej terapii są zamknięte

"Za drzwiami sal operacyjnych dziecko jest specjalnym pacjentem. Bo to dziecko. Największe dobro i bezbronność w jednym. A my w większości jesteśmy mamami..." - czytamy dalej.

2. Apel do rodziców

Na końcu listu pielęgniarka prosi rodziców (zachowano pisownię oryginalną - przyp. red.): "Jeżeli myślicie Państwo, że za drzwiami bloków operacyjnych o Wasze dzieci przestajemy dbać, jesteście w błędzie. W miejscu, w którym ja pracuję, gdzie 'budzę', dzieci są na specjalnych prawach. Bo to dzieci. I nikt jeszcze z dorosłych pacjentów się nie poskarżył.

Dziecko po zabiegu ma się bezpiecznie obudzić, ma nie czuć bólu i jak najszybciej ma jechać do rodziców. Dla Państwa to godzina, która wydaje się dobą, chwile trwające wieczność. Te chwile są potrzebne dla bezpieczeństwa Waszych dzieci. I choć wiem jakie to trudne, po prostu proszę nam zaufać..."

Pielęgniarki dziecięce proszą, by im zaufać
Pielęgniarki dziecięce proszą, by im zaufać (123rf)

List spotkał się z wieloma pozytywnymi reakcjami. Udostępniono go ponad 100 razy, a w komentarzach wiele osób dziękuję pielęgniarce za to, co robi dla małych pacjentów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.