Podróż z niemowlakiem

Wielu rodziców jest zdania, że z podróżami warto zaczekać, aż dziecko będzie miało kilka lat. Nie każdy się z tym jednak zgodzi. Wiele rodzin ma za sobą wyjazdy wakacyjne z niemowlętami, które są wspominane z rozrzewnieniem.

Niemowlaki są mniej kłopotliwe i łatwiej nad nimi zapanować niż nad ciekawskimi dwulatkami. Kilkumiesięczne dzieci nie potrafią jeszcze mówić, dlatego w czasie całego wyjazdu nie poskarżą się ani razu na nudę. Korzyści z podróży z niemowlęciem można by wymieniać godzinami.

Polecane wideo:

Dlaczego warto podróżować z niemowlakiem?

Rodzice, którzy miło wspominają wyjazdy z małymi dziećmi podkreślają, że wystarczy włożyć niemowlaka do specjalnego plecaka lub poręcznego, składanego wózka i ruszyć na zwiedzanie. Niemowlęta nie mają nic przeciwko kilkugodzinnym wizytom w muzeach, kupowaniu pamiątek lub spacerowaniu po zabytkowych dzielnicach.

Istnieje duża szansa na to, że dziecko prześpi większość czasu. W czasie drzemek niemowlaka jego rodzice mogą spokojnie porozmawiać w kawiarni lub zwiedzać kolejne atrakcje turystyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, iż tak małe dzieci nie potrzebują dużo, by odczuwać zadowolenie. Chcą jedynie być z rodzicami, nawet jeśli ci zajmują się czymś, co już za kilka lat będzie dla nich synonimem nudy.

Podróżowanie z niemowlęciem może być niezapomnianą przygodą, ale nie jest oczywiście usłane różami. Dzieci płaczą w samolotach, wymagają częstej zmiany pieluch i nie lubią, gdy ich plan dnia jest zakłócony. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na zapewnienie niemowlęciu, a co za tym idzie również rodzicom, komfortu.

Wskazówki dla rodziców podróżujących z niemowlakiem

Jeśli rozważasz wyjazd z niemowlakiem, pamiętaj o kilku wypróbowanych radach doświadczonych rodziców:

  • Jeżeli będziesz podróżować samolotem, pamiętaj, by wziąć ze sobą kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka w niewielkich pojemnikach podróżnych.
  • Wykup miejsce w samolocie dla dziecka – umieszczenie niemowlęcia w jego foteliku samochodowym i przypięcie pasami zwiększa jego bezpieczeństwo. Poza tym dzięki temu zabiegowi rodzic nie musi trzymać dziecka cały czas na rękach i może spokojnie czytać czasopismo lub książkę.
  • Zapakuj dużo pieluch – przydadzą się, gdy z powodu opóźnień spędzisz więcej czasu na lotnisku.
  • Miej pod ręką bluzkę na zmianę – w razie ulewania lub wymiotów dziecka będziesz mogła się przebrać.
  • Zapakuj rzeczy dziecka do kilku toreb – jeśli w czasie podróży zaginie jedna z nich, przynajmniej nie będzie to walizka z wszystkimi rzeczami niemowlaka.
  • Ubierz dziecko w śpioszki i przypnij do nich zabawkę, która zajmie uwagę niemowlaka na dłuższy czas. Jeśli dziecko będzie niespokojne, możesz podać mu do zabawy przedmiot, którego zwykle nie pozwalasz mu ruszać, na przykład telefon. Radość malucha będzie ogromna, a czas spędzony na czekaniu minie szybciej.
  • Wysiądź z samolotu na samym końcu – będziesz miała czas zebrać wszystkie akcesoria dziecka i o niczym nie zapomnisz.
  • Trzymaj akcesoria do przewijania dziecka w podręcznym bagażu, by nie szukać ich w razie potrzeby.
  • W czasie zwiedzania uszanuj potrzebę snu u dziecka – nie staraj się zwiedzić wszystkiego za wszelką cenę. Wykorzystaj sen dziecka na małą drzemkę lub chwilę odpoczynku – w czasie wakacji chodzi przecież o to, by samemu również odpocząć.

Wakacje z niemowlakiem mogą być dla rodziców i dziecka miłym doświadczeniem, wystarczy tylko dobrze się do nich przygotować.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów