Trwa ładowanie...

"Płyta do zjedzenia"

„Płyta do zjedzenia” powstała z myślą o dzieciach. Jej twórcy mają nadzieję, że uda im się zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania. Dobre nawyki żywieniowe pomagają bowiem uniknąć nadwagi oraz wielu groźnych chorób, dlatego dzieci powinny możliwie wcześnie poznać zasady prawidłowego żywienia. Z kolei rodzice powinni zadbać o to, by ich pociechy spożywały wartościowe posiłki.

1. Nauka zdrowego odżywiania

Dietetycy biją na alarm – nadwaga i otyłość to coraz częstsze problemy wśród polskich dzieci i nastolatków. Zbędne kilogramy pojawiają się u dzieci przede wszystkim w związku z błędami żywieniowymi (spożywanie wysokokalorycznych produktów, żywności wysoko przetworzonej, dań typu fast food; dieta uboga w owoce i warzywa; nadmierne spożycie soli, cukru i tłuszczów zwierzęcych itp.). Niestety, wielu rodziców bagatelizuje rolę odżywiania w rozwoju dziecka i przyzwala na podjadanie między posiłkami oraz siedzący tryb życia dziecka. W rezultacie waga dziecka systematycznie rośnie, co ma niemały wpływ na stan organizmu dziecka oraz jego zdolność do koncentracji i uczenia się.

Płyta do zjedzenia - galeria
Płyta do zjedzenia - galeria [4 zdjęcia]

Płyta zawiera zabawną relację walki "dobrych" i "złych"produktów spożywczych.

zobacz galerię

Rodzice, którzy chcą wprowadzić zmiany w trybie odżywiania swojego dziecka i wpoić mu zasady zdrowego odżywiania, mają sprzymierzeńca w postaci „Płyty do zjedzenia”. Jest to dowcipna relacja dźwiękowa z walki zdrowego jedzenia z niezdrowymi produktami spożywczymi. Na płycie pojawiają się znane osoby: Katarzyna Skrzynecka (Lalka Klara), Paweł Królikowski (Misiek Baryłka), Rychu Peja oraz Leszek Zdun. Wydawcą płyty jest Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej, która zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia. Fundacja jest partnerem licznych akcji społecznych, np. „Ciąża bez opryszczki“, Dziecko w hotelu“, „Miejsce przyjazne mamie i dziecku”. Od sierpnia 2012 roku Fundacja wraz z marką Mustela prowadzi program „Mama w Szkolnej Ławce” - akcja ta ma na celu wspieranie młodych mam w zdobywaniu wykształcenia, by były w stanie zapewnić swoim dzieciom godne warunki życia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.