Trwa ładowanie...

Nosidełka dla dziecka

Avatar placeholder
27.10.2017 13:16
Nosidełka dla dziecka
Nosidełka dla dziecka

Nosidła i chusty zyskują coraz większą popularność wśród rodziców. Wychodzenie z domu z dzieckiem jest dużo prostsze, kiedy nie trzeba znosić po schodach wózka lub wnosić go do autobusu. Nosidła i chusty pozwalają także na utrzymanie bliskiego kontaktu z dzieckiem podczas pobytu poza domem. Dostępne są różne rodzaje chust i nosideł, dlatego większość rodziców powinna bez problemu znaleźć najlepszą i najwygodniejszą dla siebie metodę noszenia dziecka.

1. Rodzaje nosidełek dla dzieci

Chusta kółkowa ma wszyte z jednej strony dwa kółka, przez które przekłada się końcówkę chusty. Chusty kółkowe łatwo się nakłada i reguluje, ponadto są uniwersalne dla osób o różnych rozmiarach. Nie poleca się ich jednak osobom z problemami z kręgosłupem, ponieważ chusty kółkowe obciążają ramię osoby niosącej dziecko.

Mei-Tai to azjatycki typ nosideł dla dzieci składający się z panela oraz pasów naramiennych i pasa biodrowego. Wymiary Mei-Tai należy dostosować do wieku i rozmiaru dziecka. Ten typ nosideł jest odpowiedni dla dzieci, które są w stanie usiąść.

Podaegi to koreański typ nosidła składający się z prostokątnego materiału przyszytego do długiego pasa. Zakładanie podaegi jest bardziej skomplikowane niż w przypadku Mei-Tai, ale rozmiar dziecka nie jest tu tak istotny. Podaegi są zalecane dla niemowląt, które potrafią siedzieć.

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"

Pouch to pas materiału tworzący okrąg, który – złożony na pół – tworzy kieszonkę (pouch), do której wkłada się dziecko. Niezwykle istotne jest znalezienie właściwego rozmiaru poucha dla osoby noszącej dziecko, ponieważ źle dobrane nosidło może powodować u rodzica bóle kręgosłupa. Dobrą wiadomością jest fakt, że pouch można uszyć własnoręcznie w domu.

2. Nosidła ergonomiczne, chusty elastyczne i wiązane

Nosidła ergonomiczne są to nosidła zbliżone wyglądem do tradycyjnych nosideł miękkich, z tą jednak różnicą, że mają wszyte pasy na rzepy lub na sprzączki. Nosidła ergonomiczne są najwygodniejsze, kiedy nosi się dziecko na plecach.

Chusty elastyczne są polecane dla niemowlaków, ponieważ są miękkie i dopasowują się do ciała rodzica i niemowlaka. Ponadto łatwo się je zakłada i można z nich wyjmować i wkładać z powrotem dziecko bez ciągłego poprawiania.

Chusty wiązane mają prostokątny kształt i są nieco bardziej skomplikowane w użyciu niż chusty elastyczne. Chusty wiązane są wytrzymałe, poza tym ściśle otulają dziecko, którego ciężar jest równomiernie rozłożony na ciele rodzica.

Chusty do noszenia i nosidła mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki rodzice radzą sobie z wychodzeniem z niemowlakiem na przykład na spacer. Zamiast tradycyjnego wózka – kawałek tkaniny zmyślnie zapięty tak, aby gwarantować dziecku bezpieczeństwo i wygodę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze