Wózki dla niemowlaka

Wybór idealnego wózka dla dziecka jest dla rodziców ogromnym problemem. Bardzo często zastanawiają się nad tym, jaki wózek jest bezpieczny, funkcjonalny i przede wszystkim tani. Często wymagań, jakie mają rodzice wobec pojazdu dla swojego dziecka, nie jest w stanie spełnić żaden wózek. Co wówczas zrobić? Jaki wózek wybrać? Na pewno pierwszym wózkiem powinien być wózek głęboki. Przyda się na spacery zarówno w lecie, jak i w zimie. Kolejnym kryterium powinna być jego waga. Jest to rzecz istotna, ponieważ to kobieta będzie zabierała malucha na spacery. Następną ważną rzeczą jest to, aby wózek bez problemu mieścił się do samochodu. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Polecane wideo:

Rodzaje wózków dla dzieci

Na rynku jest wiele modeli wózków dla dzieci, z czego najpopularniejszymi są:

  • Wózek gondola, to wózek głęboki, idealny dla niemowląt, które jeszcze nie siedzą; pozwala na stabilne i wygodne ułożenie dziecka na plecach; wózek ten jest duży i wygodny.
  • Wózek spacerówka, ten rodzaj wózka jest idealny dla maluchów, które siedzą; wózek spacerowy zapewnia stabilne siedzenie, a szelki bezpieczeństwa pomagają maluchowi utrzymać równowagę i sprawiają, że się nie przewraca; zawiera też budkę, która chroni dziecko przed deszczem i wiatrem.
  • Wózek parasolka, to rodzaj wózka, który składa się w bardzo prosty sposób - zupełnie jak parasolka. Stąd też wzięła się jego nazwa. Wózek parasolka jest lekki i łatwy w transporcie.

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Podczas kupna wózka należy zwracać uwagę na amortyzatory. Są ważne zwłaszcza wtedy, gdy chodzimy z dzieckiem na spacery, a drogi i chodniki są nierówne bądź są w nich dziury. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas kupna wózka jest łatwość składania go. Istotne jest to zwłaszcza dla kobiet, aby mogły sobie same poradzić ze złożeniem lub rozłożeniem. Ważne jest też, aby materiał wewnątrz (w przypadku wózka gondoli) był łatwy w zdjęciu i ponownym założeniu. Warto też sprawdzić jakość materiału. Wózki powinny być wyposażone w materac, a składanie budy powinno być ciche, aby nie obudzić dziecka. Ponadto wózek powinien być wyposażony w kosz i siatkę na zakupy, parasolkę przeciwsłoneczną, folię przeciwdeszczową. Każdy wózek powinien spełniać normy bezpieczeństwa, takie jak: stabilność, zabezpieczenie przed zaklinowaniem oraz przed zranieniem dziecka, wytrzymałość konstrukcji.

Wybór wózka jest trudny, zwłaszcza, że ich ilość oraz różnorodność jest ogromna. Wszystko w tej kwestii zależy od gustów rodziców oraz ich możliwości finansowych. Zakup wózka należy dokładnie przemyśleć i zastanowić się dobrze, czego się od niego oczekuje. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy wybrany wózek będzie bezpieczny dla dziecka.

Bezpieczny i funkcjonalny wózek to taki, który spełnia wymienione kryteria:

  • posiada znak bezpieczeństwa (duża litera B w trójkącie);
  • ma dobrą amortyzację;
  • ma dobry i sprawny hamulec;
  • jest wyposażony w bagażnik znajdujący się pod siedziskiem.

Podczas kupna wózka warto samemu wykonać parę testów wytrzymałościowych, wtedy będziemy pewni, że wózek dla naszego dziecka jest bezpieczny i funkcjonalny.

Komentarze

dyskusje na forum

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Wózki dla niemowlaka
Wózki dla niemowlaka

Skorzystaj z promocji w sklepie 4KIDS

Skorzystaj z promocji w sklepie 4KIDS

Body dla dziecka Body firmy Mamas&Papas to jakość i bogate wzornictwo. Promocja w sklepie 4KIDS Spacerówka Nuna Pepp Bisque jest innowacyjna i praktyczna. Nadaje się do przewożenia dzieci od szóstego miesiąca życia. Jest komfortowa i bezpieczna.

Wózki dla niemowlaka

Ekowózki

można się również kierować wybierając wózki dziecięce. Ekologiczne wózki dla dzieci mają tę przewagę nad tradycyjnymi, iż wykonane są z materiałów (...) pochodzenia naturalnego. Jaki wózek dla dziecka wybrać? Jest...

Wózki dla niemowlaka

Uniwersalna dostawka do wózka marki Lascal

Uniwersalna dostawka do wózka marki Lascal

Wśród produktów dystrybutora Tootiny na specjalną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania marki Lascal. Dostawka do wózka Buggyboard, to wiosenny must have rodziców, którzy spacerują z dwójką dzieci. Podczas gdy młodsze podróżuje wygodnie w wózku, starsze...

Wózki dla niemowlaka

Wózek dziecięcy w mieście

Wózek dziecięcy w mieście

Jaki wózek wybrać do miasta? Czy Twój wózek poradzi sobie z krawężnikami? Czy jest lekki, poręczny i dobrze się prowadzi? Koniecznie sprawdź, na co powinnaś/powinieneś zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić wózek dla swojego dziecka.

Wózki dla niemowlaka

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

wózki teutonia od tego roku współgrają poza Tario także z Cybex z grupy 0+, Maxi-Cosi, kiddy, Britax-Römer. Wystarczy zamontować wybrany adapter

Wózki dla niemowlaka

Jak radzić sobie z dzieckiem w wózku w miejskiej dżungli?

Co zrobić, aby każde wyście z dzieckiem w wózku było przyjemne i nie zmieniało się w wymagającą siły fizycznej udrękę? Jak pokonać przeszkody czekające na rodziców w mieście? Na te pytania odpowiada Monika Mrozowska, mama Jagody, Karoliny oraz malutkiego...

Wózki dla niemowlaka

Śpiworek do wózka

Śpiworki do wózka są obecnie bardzo popularne. Dużą ich zaletą jest fakt, że niemowlęta nie mogą ich zdjąć, kopiąc nogami. W rezultacie nie marzną podczas spacerów w wózku i nie budzą się z powodu zimna. Mimo iż dostępne są śpiworki dla noworodków, większość...

Wózki dla niemowlaka

Dziecko w wózku

Dziecko w wózku

dla niemowlaka, niejednokrotnie odwiedzasz kilkanaście sklepów, aby dokonać właściwego wyboru.

Wózki dla niemowlaka

Wybór wózka

Wybór wózka

Wybór wózka dla niemowlaka często sprawia rodzicom problem, zwłaszcza jeśli dziecko urodzi się wiosną lub latem. Jednak nawet wtedy trzeba kupić głęboki wózek.

Wózki dla niemowlaka

Wózki głębokie

Wózki głębokie

o wózku wielofunkcyjnym. Choć i do niego nieraz konieczny jest zakup parasolki). Czy istnieją wózki idealne? Na forum parenting.pl internautka (...) Wybierając wózki niektórych producentów, dodatkowo można zakupem...