Niesamowita metamorfoza. Zrobiła to dla swoich dzieci
Kiedy Victoria zaszła w ciążę, przestała kontrolować swoje zachcianki. W ten sposób przytyła ponad 45 kilogramów, straciła energię i motywację do życia. Widząc swoje bawiące się dzieci, postanowiła jednak zmienić coś w swoim życiu i zaczęła regularne treningi. Dzięki temu młoda mama straciła 55 kilogramów!
1. Brak siły na zabawę z dziećmi
Victoria Bowen z Victorii (Australia) jest mamą dwóch chłopców. Kiedy po raz pierwszy zaszła w ciążę, nie mogła zapanować nad zachciankami, a zły nastrój próbowała naprawić słodyczami. Jej toksyczna relacja z jedzeniem spowodowała, że Victoria przytyła ponad 45 kilogramów.
Jej stan utrzymywał się przez kilka lat. Waga Victorii doszła do 120. kilogramów. Kobieta była samotna, nienawidziła siebie i swojego ciała. Nie chciała wychodzić z domu, a jeśli już do tego dochodziło, zakładała workowate ubrania, by ukryć się za nimi. Jednak pewnego dnia, kiedy wybrała się z rodziną do parku, zrozumiała, że musi zmienić swoje życie.
"Pamiętam, że nie miałam siły biegać i bawić się z dziećmi. Moje ciało po prostu nie było w stanie tego zrobić – mówi Victoria. – Byłam strasznie zdołowana i smutna. Zrozumiałam, że brakuje mi życia, dzieci i męża. Wiedziałem, że coś musi się zmienić" - dodaje.
Kobieta już następnego dnia zmobilizowała się do działania. Zaczęła codziennie spacerować z dziećmi w podwójnym wózku i za każdym razem zwiększać przebyty dystans. Pomogła jej w tym aplikacja do śledzenia odległości. Kiedy codzienne spacery stały się już częścią jej życia, zapisała się na siłownię.
"Waga zaczęła spadać i wtedy zrozumiałam, że nadszedł czas, aby przyspieszyć i wcielić w życie regularne treningi" – tłumaczy.
2. Niezwykła metamorfoza
Dzięki regularnym treningom i wprowadzonej diecie udało jej się zrzucić zbędne kilogramy. 30-letnia mama przyznaje, że pozwala sobie na odstępstwa od diety, ale pilnuje ilości spożywanych kalorii w ciągu dnia. Teraz waży 67 kilogramów i wciąż chudnie.
"Jestem szczęśliwa. Dopiero teraz czuję się dobrze ze sobą. Nie poznaję tej osoby, którą byłam cztery lata temu" – tłumaczy Victoria.
Jak dodaje, wszystko zawdzięcza swoim dzieciom, bez których nie udałoby się jej zawalczyć o siebie i swoje zdrowie. Dzięki przemianie może się z nimi bawić i spędzać czas, nie męcząc się przy tym. Co ciekawe synowie Victorii towarzyszą mamie w niektórych treningach.
3. Ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci
Sport jest aktywnością, która nie musi być zarezerwowana wyłącznie dla nastolatków i dorosłych. Rodzice już od najmłodszych lat powinni przyzwyczajać malucha do regularnej aktywności fizycznej, by ustrzec go przed problemami zdrowotnymi w przyszłości.
Jak wprowadzać ćwiczenia? Należy przede wszystkim pamiętać, by na początku była to forma zabawy. W ten sposób dziecko nie zniechęci się do aktywności. Kiedy maluch ma dwa lata, można już powolutku uczyć go gimnastyki (np. naśladując ruchy zwierząt), łapania i kopania piłki, czy pływania.
Z czasem można wprowadzać już bardziej skomplikowane ćwiczenia, ponieważ dzieci między trzecim a szóstym rokiem życia odczuwają ogromną potrzebę ruchu i działania. Warto wykorzystać ten okres na zaszczepienie w nich miłości do sportu. Zwłaszcza jeśli w treningach uczestniczą także rodzice. Może się to okazać bardzo zdrowe nie tylko dla zdrowia, ale i więzi rodzinnych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl