Trwa ładowanie...

Nauczycielka pokazała uczniom jak zabić królika. Nie psuj mnie! - apelują dzieci

Avatar placeholder
28.04.2017 12:22
Nauczycielka pokazała uczniom jak zabić królika. Nie psuj mnie! - apelują dzieci
Nauczycielka pokazała uczniom jak zabić królika. Nie psuj mnie! - apelują dzieci

Podczas lekcji nauk rolniczych nauczycielka pokazała dzieciom, jak zabijać zwierzęta przy pomocy metalowej rury. Całe zdarzenie nagrała jedna z uczennic. Dzieci apelują: "nie psuj mnie"!

1. Zabiła królika metalową rurką

Nauczycielka z Teksasu, zabrała dzieci na ulicę, by tam zademonstrować, jak prawidłowo powinno zabijać się zwierzęta. Wszystko odbyło się w ramach zajęć na temat uboju. Pani pokazała dzieciom sposób na zabijanie metalową rurą zwierząt, a jej ofiarą padł królik.

Jedna z uczennic nagrała ten krwawy moment swoim telefonem. Władze placówki dowiedziały się o całym zajściu oraz o tym, że film krąży w sieci. W konsekwencji czego dziewczynka została wyrzucona ze szkoły.

Jako oficjalny powód wykluczenia jej z grona uczniów podano, że nosi nieprawidłowy i często wyzywający strój oraz, że nie jest sumienną uczennicą.

Zobacz film: "Czego nie robić, by mieć szansę na wychowanie szczęśliwego człowieka?"
PrtSc
PrtSc (YouTube)

Istniejący w Teksasie plan kształcenia obejmuje w ramach lekcji z rolnictwa ubój bydła i innych domowych zwierząt. Ale nie zawiera on żadnego zapisu, w którym wymaga się zademonstrowania uczniom tego procederu i przeprowadzenia lekcji praktycznej. Szkoła, w której doszło do tej sytuacji zapewniła, że zajęcia z uboju i przetwórstwa mięsnego nie są już planowane.

ZOBACZ TAKŻE:

2. Zabijanie dziecięcej niewinności

Doskonale pamiętamy, jak niedawno w 7 odcinku programu "MasterChef Junior" mali kucharze mieli zapoznać się z domowym ptactwem, zaś chwilę po tym ugotować rozmaite dania m.in. z mięsa zwierząt tych gatunków, z którymi przed chwilą się bawili. Odcinek wywołał skandal i falę oburzenia wśród rodziców.

Ucząc i pozwalając na obcowanie naszym dzieciom z okrucieństwem, zabijamy w nich dziecięcą niewinność. Zabijamy w nich to, co jest dane człowiekowi tylko raz i to właśnie przez okres dzieciństwa – marzenia, ideały, beztroskę, miłość, dobroć. Dzieci, które obcują z przemocą i okrucieństwem narażone są na silny stres.

Może to również w przyszłości objawić się u nich pod postacią różnych zaburzeń psychicznych. Młodzi ludzie chłoną jak gąbka i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, który moment w życiu będzie impulsem i pięknie zaowocuje w przyszłości, a który odciśnie złe piętno. Ten moment może być nawet chwilą, której my dorośli nie zarejestrujemy.

ZOBACZ TAKŻE:

3. Apel twojego dziecka

Dzieci
Dzieci (123RF)

"Apel Twojego Dziecka" inspirowany jest tekstami Janusza Korczaka, zaś został opublikowany w Polsce przez Katedrę Psychologii Rozwojowej KUL "Wszystkie dzieci nasze są” dlatego słowa zamieszczone poniżej, powinien wziąć sobie do serce nie tylko rodzic, lecz każdy, kto ma jakikolwiek kontakt z dziećmi. My dorośli jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe życie młodych pokoleń. Będziemy z tego rozliczeni. Nie odbierajmy im dzieciństwa i nie uczmy okrucieństwa, dajmy im to, co najpiękniejsze i podarujmy dziecięcą niewinność.

 • Nie psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego czego się domagam. To tylko próba z mojej strony.

 • Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję – poczucia bezpieczeństwa.

 • Nie bagatelizuj moich złych nawyków. Tylko Ty możesz pomóc mi zwalczyć zło, póki jeszcze jest możliwe.

 • Nie rób ze mnie większego dziecka niż jestem. To sprawia, że przyjmuję postawę głupio dorosłą, żeby udowodnić, że jestem duży.

 • Nie zwracaj mi uwagi przy innych ludziach, jeśli nie jest to konieczne. O wiele bardziej przejmuję się tym, co mówisz, jeśli rozmawiamy w cztery oczy.

 • Nie chroń mnie przed konsekwencjami. Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.

 • Nie wmawiaj mi, że błędy które popełniam są grzechem. To zagraża mojemu poczuciu wartości.

 • Nie przejmuj się za bardzo, gdy mówię ci przykre rzeczy. Czasami mówię to, by przyciągnąć Twoją uwagę.

 • Nie zrzędź. W przeciwnym razie muszę się przed Tobą bronić i zrobię się głuchy.

 • Nie dawaj mi obietnic bez pokrycia. Czuję się przeraźliwie zawiedziony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi.

 • Nie zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli. To dlatego nie zawsze się rozumiemy.

 • Nie sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości. Zbyt łatwo strach zmusza mnie do kłamstwa.

 • Nie bądź niekonsekwentny. To mnie ogłupia i tracę całą swoją wiarę w ciebie.

 • Nie odtrącaj mnie, gdy dręczę Cię pytaniami. Może się wkrótce okazać, że zamiast prosić Cię o wyjaśnienia, poszukam ich gdzie indziej.

 • Nie wmawiaj mi, że moje lęki są głupie. One po prostu są.

 • Nie rób z siebie nieskazitelnego ideału. Prawda na twój temat byłaby w przyszłości nie do zniesienia.

 • Nie wyobrażaj sobie, że przepraszając mnie stracisz autorytet. Za uczciwą grę umiem podziękować miłością, o jakiej Ci się nie śniło.

 • Nie bądź ślepy i przyznaj, że ja też rosnę. Wiem jak trudno dotrzymywać mi kroku w tym galopie, ale zrób co możesz, żeby się udało.

 • Nie bój się miłości. Nigdy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze