Trwa ładowanie...

Na mistrzostwach w 5. miesiącu ciąży

 Aleksandra Miłosz
04.12.2018 11:11
Na mistrzostwach w 5. miesiącu ciąży
Na mistrzostwach w 5. miesiącu ciąży

Podczas gdy jedne ciężarne decydują się w ciąży na maksymalny wypoczynek, inne chcą jak najdłużej być aktywne fizycznie. I choć wykonywanie ćwiczeń dla kobiet w ciąży jest jak najbardziej normalne, to branie udział w mistrzostwach lekkoatletycznych jest co najmniej kontrowersyjne.

Opiniami innych nie przejmuje się jednak Alysia Montano, która ostatnio wzięła udział w mistrzostwach w Sacramento. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Alysia jest w 5. miesiącu ciąży. I choć zajęła dopiero ostatnie miejsce, jest z siebie dumna.

1. Aktywnie w ciąży

Twitter.com
Twitter.com
Zobacz film: "#dziejesięnażywo: Bieganie w ciąży? To możliwe"

"- Ludzie podejmują różne decyzje, gdy zakładają rodzinę, szczególnie tyczy się to kobiet, które są lekkoatletkami. A ja chciałam pokazać, że można być zawodowym lekkoatletą i jako kobieta nadal kontynuować swoją karierę" - powiedziała na mecie Alysia Montano.

To nie pierwszy taki występ Alysii. W 2014 roku będąc w 8. miesiącu ciąży wystartowała na zawodach, biegnąc na 800 m. Dziwne? Nie dla niej! Przyznała później, że skoro poród to dla kobiety olbrzymi wysiłek fizyczny, to wystartowała w zawodach, aby się do niego przygotować.

10 rzeczy, które zrozumie każda kobieta w ciąży
10 rzeczy, które zrozumie każda kobieta w ciąży [7 zdjęć]

Ciąża to nie tylko wspaniały okres oczekiwania przyjścia na świat największego skarbu matki. To również

zobacz galerię

Teraz córeczka Alysii, Linea, która wówczas biegła z mamą w brzuchu, czekała i dzielnie dopingowała ją na mecie. "Silna jak mama" - taki napis widniał na jej koszulce. Czy to nie rozczulające?

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze