Trwa ładowanie...

Marzysz o bliźniakach? Temu małżeństwu urodziła się druga para

 Ewa Rycerz
26.09.2016 18:59
Marzysz o bliźniakach? Temu małżeństwu urodziła się druga para
Marzysz o bliźniakach? Temu małżeństwu urodziła się druga para (Facebook.com)

To nie zdarza się często. Simone Burstow niedawno urodziła jednojajowe bliźniaczki. Kilka lat temu na świat przyszli jej dwaj synowie – również są identycznymi bliźniakami jednojajowymi.  

1. Simone: mąż nie mógł w to uwierzyć

  • Nie wierzyłam, że to się dzieje – wspomina Simone. - Gdy mój ginekolog podczas badania USG powiedział, że na aparacie pojawiły się dwa serca – zaniemówiłam. Przecież już raz urodziłam bliźniaki – opowiada.
Evrie i Georgia urodziły się we wrześniu/Facebook.com
Evrie i Georgia urodziły się we wrześniu/Facebook.com

Simone Burtsow wraz z mężem Johnem i dwoma synami mieszka w Australii. Harison i Olivier na świat przyszli w maju 2012 roku. Dziś chłopcy mają już ponad cztery lata. Z wytęsknieniem czekali na narodziny sióstr.  

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"
  • Gdy tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zaczęliśmy żartować, że urodzenie drugiej pary jednojajowych bliźniąt po raz drugi byłoby niesamowite – opowiada Simone. Później okazało się, że rodzice nie mylili się.

  • Dowiedzieliśmy się o tym w 12 tygodniu ciąży  - mów Simone. - Pamiętam, że wyraz twarzy Johna był dość komiczny. Zszkowała go ta informacja - mnie również.  

2. Problemowa ciąża

Ciąża Simone nie przebiegała prawidłowo, pojawiły się komplikacje. Lekarze stwierdzili, że dziewczynki dzielą między siebie łożysko, a to może oznaczać nierównomierny rozwój obu płodów. W takim przypadku dzieje się bowiem tak, że silniejszy płód może przywłaszczać sobie więcej składników odżywczych, co słabszemu grozi nawet wystąpieniem wad rozwojowych.

Bliźniaczki ważyły razem ponad 4 kilogramy/Facebook.com
Bliźniaczki ważyły razem ponad 4 kilogramy/Facebook.com

Evrie i Georgia urodziły się zdrowe. Przyszły na świat drogami i siłami natury, a sam poród był dość krótki – trwał mniej niż 4 godziny. Evrie ważyła 2 kilogramy i urodziła się jako pierwsza. Georgia – choć o kilka minut młodsza – urodziła się większa ( ważyła 2,2 kg).

Jak pojawienie się sióstr przyjęli czteroletni bracia? - Chłopcy na początku podchodzi do nich nieufnie, ale teraz są już niemalże przyjaciółmi. Czytają im książki i nadal nie mogą się nadziwić, jakie dziewczynki są małe – przyznaje Simone.

Facebook.com
Facebook.com

Bliźnięta jednojajowe rodzą się dość często. Rzadkie są jednak przypadki, gdy ciąża bliźniacza jednojajowa występuje jedna po drugiej. Według szacunków, zdarza się to raz na 100 tysięcy urodzeń.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze