Trwa ładowanie...

Lekarka zasugerowała, że 6-miesięczne dziecko waży za dużo. Matka nie kryje zbulwersowania

 Aleksandra Miłosz
06.12.2022 10:30
Lekarka uznała, że dziewczynka ważąca 8 kg jest otyła
Lekarka uznała, że dziewczynka ważąca 8 kg jest otyła

Nikt nie lubi, gdy jego dziecko poddawane jest krytyce. Dobre ciocie, które lepiej wiedzą, co twoje dziecko powinno jeść, w co je ubierać i jak zabawiać, z pewnością nie raz spędzały ci sen z powiek. Wśród nielicznych opinii, z którymi liczą się młode mamy, jest opinia lekarza. Jednak w tym przypadku uwaga pediatry sprawiła, że Danielle była wstrząśnięta.

spis treści

1. Szczerość czy przesada?

Wszystko przez to, że jej 6-miesięczna córeczka Grace waży obecnie ponad 8 kg. Podczas standardowej wizyty u lekarki, ta stwierdziła, że to za dużo, a dziewczynka jest otyła. Po tej uwadze Danielle była w szoku. Uznała komentarz pediatry za co najmniej nieodpowiedni.

(mirror.co.uk) Lekarka uznała, że dziewczynka, ważąca 8 kg jest otyła
(mirror.co.uk) Lekarka uznała, że dziewczynka, ważąca 8 kg jest otyła
Zobacz film: "Rozwój niemowlęcia miesiąc po miesiącu"

Dziewczynka urodziła się z wagą 3,5 kg. Nie było więc żadnych powodów do obaw – waga nie była zbyt mała, ani przesadnie duża. Młoda mama przyznała, że do tej pory dziewczynka karmiona była jedynie piersią, a od 2 tygodni wprowadza do jej diety przeciery warzywne i musy owocowe. Wszystko wedle zaleceń pediatry opiekującego się malutką.

Nowe produkty w diecie niemowlaka
Nowe produkty w diecie niemowlaka [7 zdjęć]

Odpowiedni moment na rozszerzenie diety dziecka następuje zazwyczaj między 4. a 6. miesiącem życia niemowlaka.

zobacz galerię

Teraz jednak nie mogła się do niego dostać, więc wybrała inną lekarkę. To właśnie ona wystosowała w stronę matki nieodpowiedni, zdaniem matki, komentarz. "Byłam naprawdę zaskoczona tym, co powiedziała lekarka – nie mogłam w to uwierzyć. Poczułam się niedostatecznie dobrą matką" - powiedziała Danielle.

2. Warzywa zamiast puddingu

"Zrozumiałabym, gdybym karmiła ją puddingiem czekoladowym i ogromnymi ilościami żywności, ale tego nie robię" - kontynuuje młoda mama. Danielle przygotowuje dla córki posiłki składające się marchwi, kalafiora i brokułów. Usłyszała jednak, że musi "zapobiec otyłości dziecka, zanim ta rozwinie się na dobre".

Zobacz także:

"Wyszłam ze szpitala zdenerwowana i zła. Jako młoda matka i tak już często jestem poddawana krytyce i ciągłym ocenom" - mówi dziś Danielle. W Polsce waga 6-miesięcznego dziecka powinna wynosić od 6 do 9 kg. Oczywiście ważna jest też długość ciała oraz płeć dziecka. W Wielkiej Brytanii normy wyglądają podobnie.

Czy więc lekarka miała prawo mówić o otyłości małej Grace i poddawać krytyce sposób karmienia przez Danielle? Nie jesteśmy co do tego przekonani.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze