Julka czeka na mamę – pomóżmy jej ją obudzić

Katarzyna Przygoda z Bydgoszczy 10 kwietnia urodziła córeczkę, Julkę. W godzinę po cesarskim cieciu stan młodej mamy się pogorszył. W wyniku komplikacji po porodzie kobieta zapadła w śpiączkę. Trwa walka, by uzbierać fundusze na operację wszczepienia stymulatorów ośrodkowego układu nerwowego.

To dla Katarzyny Przygody ogromna szansa. Tego rodzaju zabieg pomógł już wielu osobom w śpiączce. Zbiórka na ten cel trwa.

Polecane wideo:

Waleczne serce matki

Ciąża bydgoszczanki przebiegała bez komplikacji. Kobieta była pod stałą kontrolą specjalisty, choruje bowiem na trombofilię (zaburzenia krzepnięcia krwi). Dolegliwość ta jednak nie przekreśla szansy na posiadanie zdrowego dziecka.

1o kwietnia 2016 roku Pani Katarzynie odeszły wody. Pojechała do jednego z bydgoskich szpitali, gdzie akcja porodowa nabrała tempa. Po pewnym czasie jednak się zatrzymała i podjęto decyzję cesarskim cięciu.

Po zabiegu młoda mama tuliła do serca córeczkę. Uskarżała się jednak na ból brzucha, który z każdą godziną był coraz silniejszy. Doszło do krwotoku wewnętrznego, konieczna była operacja. W czasie jej trwania ustało krążenie krwi.

Serce młodej mamy przestało bić. Lekarze przez godzinę walczyli o życie kobiety. Udało się, ale specjaliści nie zdołali wybudzić jej ze śpiączki farmakologicznej. Badanie rezonansem magnetycznym ujawniło poważne uszkodzenia części mózgu, będące wynikiem niedotlenienia.

Od tamtego czasu stan Pani Katarzyny nie poprawił się. Jest w stanie wegetatywnym. Od 6 lipca przebywa w domu pod opieką najbliższych.

Dramat rodziny jest niewyobrażalny. Tragedia zmieniła życie wszystkich. Maciej Przygoda, mąż młodej mamy, nie może wrócić do pracy. Sprawuje opiekę nad żoną i córeczką. Kobieta wymaga codziennej rehabilitacji i leków. A to kosztuje ogromne pieniądze (rocznie nawet 100 tysięcy złotych). I dlatego też bliscy kobiety zdecydowali się poprosić o wsparcie.

Akcja „Obudźmy Kasię” zatacza coraz szersze kręgi. Pomagają mieszkańcy Bydgoszczy, ale również ludzie z całej Polski i świata. Liczy się każda złotówka.

Znieczulenie przy porodzie przez cesarskie cięcie

Znieczulenie stosowane przy cesarskim cięciu to obecnie najczęściej znieczulenie zewnątrzoponowe i/lub podpajęczynówkowe. Znieczulenie ogólne do cesarki...

Nieoczekiwany sen

Katarzyna Przygoda ma 33 lata. Jest piękną i mądrą kobietą. W 2015 roku otworzyła przewód doktorski. Jest zatrudniona w biurze analiz chemicznych w Zakładzie Analityki Żywności i Ochrony Środowiska na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Od wielu lat trenowała gimnastykę w bydgoskim klubie sportowym „Zawisza”. Osiągała na tym polu ogromne sukcesy, była mistrzynią Polski.

Z wielką radością oczekiwała narodzin swojego pierwszego dziecka. Jak każda mama, marzyła jedynie o tym, by jej córeczka przyszła na świat zdrowa. I tak się stało. Dziewczynka ma dziś prawie pół roku. Jest radosna i uśmiechnięta. Codzienne przytula się do mamy, czeka jednak na jej świadomy pocałunek.

Rodzina zwróciła się o pomoc do specjalistów z Olsztyna, którzy obecnie zapoznają się z dokumentacją medyczną kobiety. Kwalifikacja na operację wszczepienia stymulatora mózgu jest w toku. Zabieg stanowi realną szansę na obudzenie się ze śpiączki.

W akcję włączyć się może każdy. O wynikach zbiórki informuje rodzina na profilu „Obudźmy Kasię”.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post wczoraj

4
Artykuły Maluch
Maluch

Karmienie maluszka

Karmienie maluszka

Zbliżając się do drugich urodzin nasze dziecko powinno czerpać większość składników odżywczych z pokarmów stałych. Musi w związku z tym odżywiać się w sposób urozmaicony.

Maluch

Mamy plagę samotnych dzieci

Mamy plagę samotnych dzieci Odtwórz wideo

Czas w obecnych czasach jest towarem deficytowym. Zapracowani rodzice coraz mniej czasu spędzają z dziećmi, co sprawia, że są one samotne i zagubione. O samotności dzieci i tym, jak jej zaradzić, opowiadają aktorka Aneta Todorczuk-Perkuć, pedagog Aleksandra...

Maluch

Przyczyny utraty wagi

Przyczyny utraty wagi

Utrata masy ciała Utrata kilku zbędnych kilogramów bez forsownych treningów i głodzenia się jest dla większości z nas marzeniem. Szczególnie teraz - po świątecznym przejedzeniu. Okazuje się jednak, że szybkie chudnięcie bez wdrożenia diety pojawia się...

Maluch

#dziejesienazywo: Nowa reforma edukacyjna - klasa zbiorcza

Nowa reforma szkolnictwa zakłada powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. Zlikwidowane będą gimnazja. Powoduje to problem z uczniami, którzy nie zdadzą w trzeciej klasie gimnazjum. Zostaną oni cofnięci do ósmej klasy podstawówki....

Maluch

Nawadniające napoje, które są zdrowsze niż woda

Nawadniające napoje, które są zdrowsze niż woda

Nie tylko woda Co pić, gdy na dworze żar leje się z nieba? Jak się nawadniać? Czysta woda nie zawsze zdaje egzamin. Napoje słodzone? Są wysokokaloryczne i sprawiają, że pragnienie rośnie. Herbata? Nuda. Wybierz wody owocowe. ****Są pyszne, nawadniają,...

Maluch

Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne z różnych stron świata

Najdziwniejsze zwyczaje świąteczne z różnych stron świata

Polskie tradycje W Polsce według tradycji Wigilia rozpoczyna się po zapadnięciu zmroku, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Zgromadzona rodzina rozpoczyna kolację składająca się z tradycyjnych 12 dań. Pod obrusem rozłożone jest sianko, a najstarsza...

Maluch

Zapomniane ozdoby świąteczne. Prawdziwy PRL

Zapomniane ozdoby świąteczne. Prawdziwy PRL

Święta, których już nie ma Gdy wspominasz swoje święta, co pamiętasz? Choinkowe lampki z klipsem, mocowane do gałązek drzewka? A może bombki w kształcie grzybków lub kolorowe sopelki i - przede wszystkim - pajacyki z ozdobnych drucików? Choć z dzisiejszego...

Maluch

8 najgorszych prezentów dla dzieci

8 najgorszych prezentów dla dzieci

przy jednym stole z rodziną, którą nie widzieli przez długi czas. Maluchy jednak czekają nie tylko na babcie, dziadków, ciocie, wujków. Tu chodzi (...) mogą jedynie służyć celom edukacyjnym, aby maluch poznał świat...