Trwa ładowanie...

Jak dobrać biustonosz - zasady, biustonosz do karmienia

Jak dobrać biustonosz - zasady, biustonosz do karmienia
Jak dobrać biustonosz - zasady, biustonosz do karmienia (123rf)

Zastanawiasz się, jak dobrać biustonosz? Kupujesz taki sam rozmiar od lat? Mierzysz, ściskając piersi i zapinasz na ostatnią haftkę? Po czym kupujesz, bo „fajny push-up”? Jak dobrać biustonosz? Jak kupić dobry, gdy jesteś w ciąży lub gdy karmisz?

spis treści

1. Jak dobrać biustonosz - zasady

Wybierając się na babskie zakupy, musisz znać dokładną miarę – obwód w biuście i pod biustem. Jak dobrać biustonosz? Mierz się centymetrem krawieckim, na wydechu, nie ściskając za bardzo. Pamiętaj, żeby podczas ustalania rozmiaru zdjąć wszystkie swetry, bluzy i podkoszulki. Żeby dowiedzieć się, jaki obwód powinien mieć Twój stanik, od uzyskanego wyniku (miary pod biustem) odejmij 5, a następnie zaokrąglij do najbliżej sąsiadującej piątki, np. jeśli Twój obwód wynosi 81cm – 5cm = 76; najbliżej sąsiadujące jest 75cm i to jest właśnie obwód, o jakim powinnaś szukać biustonosza!

Jak dobrać biustonosz? Zapoznaj się z innymi zasadami. Podczas mierzenia stanika w przymierzalni wypróbuj go. Pochyl się do przodu, sprawdź czy nigdzie cię nie obciera, nie gniecie a ewentualna koronka nie „gryzie”. Po co masz potem niepotrzebnie się poprawiać i drapać. Nie zapinaj także stanika na ostatnią haftkę- zawsze na pierwszą. Nie chodzi przecież o to, by uciskający stanik tworzył na Twoich plecach fałdki. Oprócz podanych powyżej zasad, dostosuj się jeszcze do kilku innych reguł doboru bielizny. Pamiętaj, by nie wciskać się na siłę w biustonosze, które nosiłaś przed ciążą. Możesz sobie tym tylko zaszkodzić i zdeformować bardzo wrażliwe teraz piersi. Nie kupuj także stanika „na zapas”. Dokładnie się wymierz i zaopatrz w bieliznę w takim rozmiarze, jaki akurat nosisz.

2. Jak dobrać biustonosz - bielizna do karmienia

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

Gdy karmisz piersią, powinnaś zaopatrzyć się w specjalny biustonosz dla karmiących mam. Jest on albo rozpinany z przodu, albo ma odczepiane miseczki. Jest bardzo komfortowy i wygodny. Generalnie Twój rozmiar jest zapewne taki, jaki był w 9 miesiącu ciąży, jednakże powtórz mierzenie i upewnij się jeszcze przed zakupem. Warto także zawsze poradzić się doświadczonej ekspedientki. Jak dobrać biustonosz do karmienia? Powinien być on lekki, przewiewny, wykonany z naturalnych materiałów (bawełniany). Zaleca się, by miał szerokie ramiączka. Stanik do karmienia nie może Cię uciskać, gdyż piersi podczas karmienia są bardzo wrażliwe.

Przy zakupie zwróć uwagę także na to, by nie miał żadnych dodatkowych „gadżetów” typu koronka, hafty a już absolutnie nie cekiny czy inne zdobienia. Zaleca się także modele bardziej sportowe, czyli bez fiszbin, które teraz mogą Ci wręcz przeszkadzać.

Następny artykuł: Wkładki laktacyjne
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze