Trwa ładowanie...

Eksperci ostrzegają przed zakładaniem dzieciom kołnierzyków do pływania

Większość z was widziała na pewno kiedyś tzw. baby swimmer neck – czyli dmuchany kołnierzyk zakładany dzieciom na szyję, który ma służyć do nauki pływania. Być może niemowlęta wyglądają w nim słodko, ale produkt ten w rzeczywistości może stwarzać dla nich ogromne niebezpieczeństwo. Zdaniem ekspertów tego typu dmuchane gadżety nigdy nie powinny znajdować się w pobliżu szyjki dziecka. Z każdego przedmiotu wypełnionego powietrzem, powietrze to może bowiem "uciec", narażając dziecko na ryzyko utonięcia.

Zobacz film: "Niebezpieczne nadmuchiwane przyrządy dla dzieci"

spis treści

  Dmuchane kołnierzyki do pływania po raz pierwszy zaczęły zyskiwać na popularności kilka lat temu. Obecnie, wielu rodziców używa ich w wanienkach, basenach, a nawet na otwartych akwenach wodnych. Producenci gadżetu twierdzą, że dzięki niemu dzieci mogą swobodnie poruszać się w wodzie i cieszyć nieograniczoną zabawą.

  Bezpieczeństwo małego dziecka
  Bezpieczeństwo małego dziecka

  Ciekawski maluch wymaga stałej kontroli i zabezpieczenia w domu wszelkich niebezpiecznych dla niego

  zobacz galerię

  Nie wszyscy jednak się z tym zgadzają. Zdaniem ekspertów używanie nadmuchiwanych kołnierzyków może przyczynić się do tragedii – nie tylko z powodu wydobywającego się z nich powietrza, ale także z uwagi na pękające szwy.

  Zobacz również:

  Należy pamiętać o potencjalnym ryzyku, jakie niesie korzystanie z tego typu gadżetów. Amerykańska Akademia Pediatryczna ostrzega przed wszelkimi przedmiotami pływającymi, które są wypełnione powietrzem (w tym "rękawkami" lub "skrzydełkami wodnymi").

  Niebezpieczeństwo związane z użyciem dmuchanych kołnierzyków
  Niebezpieczeństwo związane z użyciem dmuchanych kołnierzyków (123rf.com)
  Polecane dla Ciebie
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.