Dermokosmetyki w trosce o skórę mamy

Po urodzeniu dziecka czas przeznaczony na pielęgnację skóry drastycznie się zmniejsza. Priorytetem świeżo upieczonej mamy jest dobro jej dziecka – opieka nad noworodkiem pochłania dużo energii, dlatego nie dziwi fakt, iż w wolnych chwilach kobiety wolą zdrzemnąć się, niż aplikować tony kosmetyków na twarz i ciało. Brakuje również czasu na eksperymenty – mamy lubią sprawdzone rozwiązania i nie mają ochoty szukać ciągle nowych preparatów, gdy te wcześniej nabyte nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań. Z pomocą przychodzą wówczas kosmetyki apteczne, czyli tak zwane dermokosmetyki.

Polecane wideo:

Czym są dermokosmetyki?

Mianem dermokosmetyków określa się preparaty, których receptury są opracowywane we współpracy z lekarzami dermatologami. Zawierają one substancje czynne, które poprawiają stan skóry wrażliwej, trądzikowej, skłonnej do zaczerwienień lub starzejącej się. Dermokosmetyki łagodzą podrażnienia i mogą skutecznie leczyć drobne problemy skórne. Co ciekawe, nierzadko są zalecane w trakcie terapii innych schorzeń, gdy przepisane przez lekarza leki mogą wysuszać skórę. Dermokosmetyki nawilżają cerę, utrzymując ją w dobrym stanie.

Kosmetyki dostępne w aptekach zawierają substancje, których bezpieczeństwo i skuteczność udowodniły liczne badania laboratoryjne i dermatologiczne. Dzięki temu mogą używać ich bez obaw osoby o skórze wrażliwej, podatnej na podrażnienia i reakcje alergiczne.

Zalety dermokosmetyków

Najmocniejszą stroną dermokosmetyków jest niewątpliwie ich skład. Są to preparaty hypoalergiczne, które nie zawierają substancji wywołujących reakcje alergiczne. W dermokosmetykach nieobecne są: sztuczne konserwanty, barwniki i substancje zapachowe lub pieniące się. Bezpieczny skład preparatów tego typu oznacza, że ich zakup to dobra inwestycja. Gdy nie dokuczają nam niepożądane objawy skórne po zastosowaniu produktu, istnieje realna szansa na to, że zużyjemy całe opakowanie kosmetyku i nie trafi on po kilkunastu miesiącach na śmietnik jako kolejne rozczarowanie.

Istotną zaletą dermokosmetyków jest także ich wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami. O ile w przypadku zwykłych kosmetyków nierzadko nie zauważamy niemal żadnych efektów ich stosowania, dermokosmetyki widocznie poprawiają wygląd skóry.

Czym kierować się przy wyborze dermokosmetyków?

Właściwy wybór preparatu to połowa sukcesu. Zanim pójdziesz do apteki, zastanów się, jaki problem skórny chciałabyś zwalczyć. Jeśli niedawno urodziłaś dziecko, najlepsze będą dermokosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej ciężarnych lub kobiet po porodzie.

Skóra kobiety po urodzeniu dziecka ma specyficzne potrzeby. Należy ją nawilżać, regenerować i wzmacniać. Zwykle na skórze widoczny jest cellulit lub rozstępy – można z nimi walczyć, stosując sprawdzone dermokosmetyki.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Rozstępy i cellulit po ciąży
Rozstępy i cellulit po ciąży

Najlepszy sposób na cellulit po ciąży

Najlepszy sposób na cellulit po ciąży

Jak pozbyć się cellulitu? Częsty problem, który pojawia się w czasie i po ciąży, to cellulit. Skórki pomarańczowej można pozbyć się stosując różnorakie zabiegi, np. wstrzykiwanie dwutlenku węgla w skórę.

Rozstępy i cellulit po ciąży

Badanie skóry

Badanie skóry

Badanie skóry u dzieci i osób dorosłych Badanie skóry może być przeprowadzone zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci.

Rozstępy i cellulit po ciąży

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Wiosna to taki czas, kiedy mamy większy zapał i chęci do tego, by zadbać o własne ciało. Głównym problemem kobiet jest cellulit. Występuje on u 80 (...) czy nawet uwarunkowań genetycznych. Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Na cellulit...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Dieta po porodzie - specjalny jadłospis, produkty

Dieta po porodzie - specjalny jadłospis, produkty

Okres ciąży i porodu jest bardzo obciążający dla organizmu kobiety. Zwiększa się bowiem w tym czasie zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy (...) ciała i nadwagi. Jak więc należy odżywiać się po porodzie, by waga wróciła do...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Najlepsze balsamy na cellulit

krążenie w skórze. Minerały sprawiają, że skóra wygląda dużo lepiej, jest odżywiona, dotleniona, a rozstępy i cellulit mniej widoczny. Do tego balsam (...) . Wszystkie one wspierają naturalne odżywienie, nawilżenie i...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Mezoterapia, czyli jak pozbyć się cellulitu i rozstępów po ciąży

Rozstępy są zmorą kobiet po ciąży. Mogą przyjmować różną postać. Czasem wyglądają jak małe rozciągnięte zmarszczki, a czasem przypominają długie (...) się tego wstydliwego problemu. Jednym z nich jest mezoterapia. Mezoterapia...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa

Cellulit jest zmorą każdej kobiety. Na szczęście są sposoby by go znacząco zmniejszyć.

Rozstępy i cellulit po ciąży

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów

lepiej wchłania się w skórę. Zobacz także: Jak uchronić się przed rozstępami w ciąży? Białka jaj Białka jajek pełne są protein i nadają (...) go w skórę, a rozstępy z czasem wyblakną. Możesz też...