Trwa ładowanie...

Dermokosmetyki w trosce o skórę mamy

Avatar placeholder
17.05.2019 11:47
Dermokosmetyki w trosce o skórę mamy
Dermokosmetyki w trosce o skórę mamy (123rf)

Po urodzeniu dziecka czas przeznaczony na pielęgnację skóry drastycznie się zmniejsza. Priorytetem świeżo upieczonej mamy jest dobro jej dziecka – opieka nad noworodkiem pochłania dużo energii, dlatego nie dziwi fakt, iż w wolnych chwilach kobiety wolą zdrzemnąć się, niż aplikować tony kosmetyków na twarz i ciało. Brakuje również czasu na eksperymenty – mamy lubią sprawdzone rozwiązania i nie mają ochoty szukać ciągle nowych preparatów, gdy te wcześniej nabyte nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań. Z pomocą przychodzą wówczas kosmetyki apteczne, czyli tak zwane dermokosmetyki.

spis treści

1. Czym są dermokosmetyki?

Mianem dermokosmetyków określa się preparaty, których receptury są opracowywane we współpracy z lekarzami dermatologami. Zawierają one substancje czynne, które poprawiają stan skóry wrażliwej, trądzikowej, skłonnej do zaczerwienień lub starzejącej się. Dermokosmetyki łagodzą podrażnienia i mogą skutecznie leczyć drobne problemy skórne. Co ciekawe, nierzadko są zalecane w trakcie terapii innych schorzeń, gdy przepisane przez lekarza leki mogą wysuszać skórę. Dermokosmetyki nawilżają cerę, utrzymując ją w dobrym stanie.

Kosmetyki dostępne w aptekach zawierają substancje, których bezpieczeństwo i skuteczność udowodniły liczne badania laboratoryjne i dermatologiczne. Dzięki temu mogą używać ich bez obaw osoby o skórze wrażliwej, podatnej na podrażnienia i reakcje alergiczne.

2. Zalety dermokosmetyków

Zobacz film: "Zalety i wady porodu w domu"

Najmocniejszą stroną dermokosmetyków jest niewątpliwie ich skład. Są to preparaty hypoalergiczne, które nie zawierają substancji wywołujących reakcje alergiczne. W dermokosmetykach nieobecne są: sztuczne konserwanty, barwniki i substancje zapachowe lub pieniące się. Bezpieczny skład preparatów tego typu oznacza, że ich zakup to dobra inwestycja. Gdy nie dokuczają nam niepożądane objawy skórne po zastosowaniu produktu, istnieje realna szansa na to, że zużyjemy całe opakowanie kosmetyku i nie trafi on po kilkunastu miesiącach na śmietnik jako kolejne rozczarowanie.

Istotną zaletą dermokosmetyków jest także ich wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami. O ile w przypadku zwykłych kosmetyków nierzadko nie zauważamy niemal żadnych efektów ich stosowania, dermokosmetyki widocznie poprawiają wygląd skóry.

3. Czym kierować się przy wyborze dermokosmetyków?

Właściwy wybór preparatu to połowa sukcesu. Zanim pójdziesz do apteki, zastanów się, jaki problem skórny chciałabyś zwalczyć. Jeśli niedawno urodziłaś dziecko, najlepsze będą dermokosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej ciężarnych lub kobiet po porodzie.

Skóra kobiety po urodzeniu dziecka ma specyficzne potrzeby. Należy ją nawilżać, regenerować i wzmacniać. Zwykle na skórze widoczny jest cellulit lub rozstępy – można z nimi walczyć, stosując sprawdzone dermokosmetyki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze