Znalazła w sobie siłę, by po stracie najbliższych zawalczyć o siebie

Utrata ukochanego męża i najdroższej mamy spowodowała u niej załamanie, którego skutkiem był brak chęci do życia połączony z zajadaniem smutków. Justine McCabe w krótkim czasie przytyła w ten sposób ponad 55 kilogramów. Kobieta zawalczyła jednak o siebie, pokazując innym swoją wielką siłę.

Motywacja Justine

Publikowane przez nią zdjęcia na Instagramie motywują: „Osoba, której odbicie widujesz w lustrze, zapewni ci wiele wyzwań w życiu. Ludzki duch jest silny. Pracuj, przeżywaj porażki oraz walcz z wymówkami i bólem. Prawdziwa motywacja pochodzi z twojego wnętrza...”

Polecane wideo:

Udostępniony miks zdjęć potwierdzających jej walkę z kilogramami wyświetlono już ponad 240 tys. razy, a ok. 1200 osób zachęciło ją do dalszej pracy nad sobą, komentując wytrwałość.

Justine robiąc sobie codziennie zdjęcia sylwetki, motywuje nie tylko innych, ale i siebie. Dzięki aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie kobieta schudła już ponad 50 kilogramów! Na początku swojej drogi ważyła 140 kilogramów - dzisiaj już 85.

 

Nie podobało mi się to, co widziałam. Byłam załamana, zagubiona i smutna... Właśnie to był powód, dla którego zaczęłam codziennie robić sobie zdjęcia. Chciałam zobaczyć, czy coś się zmieni, czy zmieni się mój wyraz twarzy. - mówi Justine.

Historia Justine

Mama kobiety zmarła w 2013 roku w wyniku powikłań po chemioterapii. Załamana Justine radziła sobie z bólem, nieustannie jedząc. Dwa lata później, w lutym 2015 roku, jej mąż przegrał z depresją. John Paul popełnił samobójstwo. To zniszczyło 31-letnią kobietę.

Justine, oprócz opieki nad swoimi synami (obecnie dziewięć i 12 lat), na zmianę jadła i spała, więc jej waga z każdym kolejnym tygodniem rosła. Przyjaciele i starsze siostry proponowali przejście na dietę lub ćwiczenia na siłowni. ****Kobieta jednak nie reagowała na żadne komentarze.

1 kwietnia 2015 roku w Justine coś drgnęło. Postanowiła udowodnić sobie i innym, że potrafi o siebie zawalczyć. Tego dnia zaczęła pracować nad swoją sylwetką na siłowni.

60 minut treningu na orbitreku pozwoliło jej na wyzwolenie skrywanych przez dwa lata emocji. Podczas ćwiczeń Justine płakała, myśląc, że nie da rady. Kryzys jednak minął, a ona z uporem wracała na siłownię. Opłacało się. W dniu kolejnej rocznicy ślubu waga pokazała ponad 30 kilogramów mniej.

Przyjaciele Justine zabrali ją wtedy na Hawaje, by nie pozwolić jej na smutek. Podczas wyjazdu kobieta, pokonując strach, skoczyła z wysokiego klifu do wody.

Ta sytuacja sprawiła, że Justine zaczęła pokonywać kolejne bariery. Od tej pory zaczęła nurkować, jeździć konno czy wspinać się na ściankach wspinaczkowych. ****Kobieta zdecydowała się nawet na skok ze spadochronem.

- Mam moc kontrolowania mojego życia! - motywuje innych spełniona mama.

 

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Jak odzyskać figurę po ciąży?
Jak odzyskać figurę po ciąży?

Matka karmiąca i odchudzanie

Matka karmiąca i odchudzanie

Dieta dla kobiety karmiącej Matka karmiąca musi szczególnie dbać o swój sposób odżywiania i nie chodzi tutaj tylko o zdrowie dziecka, ale również o powrót do odpowiedniej formy i zmniejszenie wagi ciała po ciąży.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Zmniejszenie piersi po ciąży

po przebytej ciąży i po okresie karmienia, co daje im powód, aby poddać się zabiegowi zmniejszenia biustu. Na czym polega zabieg zmniejszania piersi

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Odsysanie tłuszczu po ciąży

Ciąża potrafi bardzo zmienić kobietę, nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. W okresie oczekiwania na dziecko nie tylko pojawiają się rozstępy (...) Kobiety w ciąży przybierają na wadze nie tylko z powodu dziecka,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Powiększenie piersi po ciąży

Piersi po ciąży mogą ulec deformacji. U jednych kobiet staną się większe, u innych mniejsze. Wiele pań ma z tego powodu kompleksy i czuje się mało (...) . Operacje powiększania biustu z powodzeniem mogą być wykonywane już po przebytej...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Jak najszybciej schudnąć - zdrowa dieta, karmienie piersią

, Medicina Sportiva, Kraków 2004, ISBN 1429-0022, Waterhouse D. Jak odzyskać figurę po urodzeniu dziecka, KDC, Warszawa 2003, ISBN 83-89076-69-1 (...) Po ciąży w domu pojawia się nowy członek rodziny,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Ćwiczenia brzucha po porodzie

Niejedna świeżo upieczona mama zastanawia się, kiedy może bez obaw zacząć ćwiczenia brzucha, by odzyskać figurę sprzed ciąży. Specjaliści są zdania, że można stopniowo wracać do aktywności fizycznej,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Co pić, żeby mieć płaski brzuch?

Co pić, żeby mieć płaski brzuch?

Łatwe do zrobienia, zdrowe i niskokaloryczne. Dzięki tym napojom zapomnisz o oponce i będziesz się cieszyć płaskim brzuchem. Idealna alternatywa dla pełnych cukru i konserwantów napojów dostępnych w sklepach. Woda smakowa Na sklepowych półkach pełno...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Kiedy ćwiczyć po porodzie?

powietrzu oczywiście są zalecane, a na początek lepiej nie próbować bardziej zaawansowanych i wyczerpujących ćwiczeń. Z reguły kobiety ćwiczące przed ciążą (...) młodej mamie. Zalety ćwiczeń po porodzie to: szybszy powrót do kondycji...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Poza kanonem piękna? Patrząc na zdjęcia modelek z czasopism, wydaje się, że wiele kobiet pozostaje poza kreowanym ideałem piękna. Fotografka Jade Beall wyszła naprzeciw promowaniu odrealnionych sylwetek w magazynach i uwiecznia na zdjęciach ciała kobiet,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku komplikacji uniemożliwiających naturalny poród.