Znalazła w sobie siłę, by po stracie najbliższych zawalczyć o siebie

Utrata ukochanego męża i najdroższej mamy spowodowała u niej załamanie, którego skutkiem był brak chęci do życia połączony z zajadaniem smutków. Justine McCabe w krótkim czasie przytyła w ten sposób ponad 55 kilogramów. Kobieta zawalczyła jednak o siebie, pokazując innym swoją wielką siłę.

Motywacja Justine

Publikowane przez nią zdjęcia na Instagramie motywują: „Osoba, której odbicie widujesz w lustrze, zapewni ci wiele wyzwań w życiu. Ludzki duch jest silny. Pracuj, przeżywaj porażki oraz walcz z wymówkami i bólem. Prawdziwa motywacja pochodzi z twojego wnętrza...”

Polecane wideo:

Udostępniony miks zdjęć potwierdzających jej walkę z kilogramami wyświetlono już ponad 240 tys. razy, a ok. 1200 osób zachęciło ją do dalszej pracy nad sobą, komentując wytrwałość.

Justine robiąc sobie codziennie zdjęcia sylwetki, motywuje nie tylko innych, ale i siebie. Dzięki aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie kobieta schudła już ponad 50 kilogramów! Na początku swojej drogi ważyła 140 kilogramów - dzisiaj już 85.

 

Nie podobało mi się to, co widziałam. Byłam załamana, zagubiona i smutna... Właśnie to był powód, dla którego zaczęłam codziennie robić sobie zdjęcia. Chciałam zobaczyć, czy coś się zmieni, czy zmieni się mój wyraz twarzy. - mówi Justine.

Historia Justine

Mama kobiety zmarła w 2013 roku w wyniku powikłań po chemioterapii. Załamana Justine radziła sobie z bólem, nieustannie jedząc. Dwa lata później, w lutym 2015 roku, jej mąż przegrał z depresją. John Paul popełnił samobójstwo. To zniszczyło 31-letnią kobietę.

Justine, oprócz opieki nad swoimi synami (obecnie dziewięć i 12 lat), na zmianę jadła i spała, więc jej waga z każdym kolejnym tygodniem rosła. Przyjaciele i starsze siostry proponowali przejście na dietę lub ćwiczenia na siłowni. ****Kobieta jednak nie reagowała na żadne komentarze.

1 kwietnia 2015 roku w Justine coś drgnęło. Postanowiła udowodnić sobie i innym, że potrafi o siebie zawalczyć. Tego dnia zaczęła pracować nad swoją sylwetką na siłowni.

60 minut treningu na orbitreku pozwoliło jej na wyzwolenie skrywanych przez dwa lata emocji. Podczas ćwiczeń Justine płakała, myśląc, że nie da rady. Kryzys jednak minął, a ona z uporem wracała na siłownię. Opłacało się. W dniu kolejnej rocznicy ślubu waga pokazała ponad 30 kilogramów mniej.

Przyjaciele Justine zabrali ją wtedy na Hawaje, by nie pozwolić jej na smutek. Podczas wyjazdu kobieta, pokonując strach, skoczyła z wysokiego klifu do wody.

Ta sytuacja sprawiła, że Justine zaczęła pokonywać kolejne bariery. Od tej pory zaczęła nurkować, jeździć konno czy wspinać się na ściankach wspinaczkowych. ****Kobieta zdecydowała się nawet na skok ze spadochronem.

- Mam moc kontrolowania mojego życia! - motywuje innych spełniona mama.

 

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Jak odzyskać figurę po ciąży?
Jak odzyskać figurę po ciąży?

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku komplikacji uniemożliwiających naturalny poród.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Sprawdź, jak zmieni się twoje ciało po ciąży

Sprawdź, jak zmieni się twoje ciało po ciąży

Zmiany w organizmie kobiety ciężarnej Ciąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety. To również moment, w trakcie którego jej ciało przechodzi wiele (...) zmian, które są szczególnie dostrzegalne zaraz po rozwiązaniu ciąży....

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Poza kanonem piękna? Patrząc na zdjęcia modelek z czasopism, wydaje się, że wiele kobiet pozostaje poza kreowanym ideałem piękna. Fotografka Jade Beall wyszła naprzeciw promowaniu odrealnionych sylwetek w magazynach i uwiecznia na zdjęciach ciała kobiet,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Lifting piersi po ciąży

Osiągnięcie pięknego i jędrnego biustu po ciąży dla wielu kobiet wydaje się niemożliwe. Piersi w czasie oczekiwania na dziecko są o wiele bardziej (...) . Skóra może stracić swoją elastyczność i sprężystość, a biust przestanie być atrybutem...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Figura jabłko

Jest to najbardziej powszechna z sylwetek kobiecych. Kobiety, które są posiadaczkami takiej figury uważają, że szczególnie trudno wydobyć z niej kobiecość. Wbrew pozorom, typ sylwetki jabłko ma bardzo wiele pozytywnych atrybutów. Kształt ten otrzymał...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Figura gruszka

brzuch, pełne, szerokie biodra oraz masywne uda. Głównym naszym celem, gdy posiadamy taką właśnie figurę, jest wyrównanie proporcji - podkreślamy biodra

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Sposoby na odzyskanie dobrej formy po ciąży

Artykuł sponsorowany Ciąża to czas w życiu kobiety, w którym dochodzi do wielu zmian w jej organizmie. Dotyczą one nie tylko wyglądu zewnętrznego (...) . Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. W jej trakcie,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Ujędrnianie skóry po ciąży

Ujędrnianie skóry po ciąży

Po ciąży skóra traci swoją jędrność, staje się zwiotczała i bardziej sucha. Nie każda kobieta jest w stanie to zaakceptować i szuka rozwiązań (...) , aby odzyskać dawną elastyczność. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Odchudzanie po ciąży

i nieatrakcyjna? Odpowiedź na to pytanie być może nie będzie łatwa, ale należy pamiętać, że kluczem do odzyskania figury sprzed okresu ciąży (...) . Ćwiczenia na odchudzanie Codzienne, niezbyt forsowne uprawianie ćwiczeń...