Trwa ładowanie...

Wniosek o urlop ojcowski - urlop ojcowski, czas trwania, wniosek

Avatar placeholder
01.03.2017 20:21
Wniosek o urlop ojcowski - urlop ojcowski, czas trwania, wniosek
Wniosek o urlop ojcowski - urlop ojcowski, czas trwania, wniosek

Urlop ojcowski przysługuje ojcu i wynosi 14 dni kalendarzowych. Ojciej może skorzystać z urlopu ojcowskiego przez 24 miesiące od urodzenia dziecka. Aby udać się na urlop ojcowski należy dostarczyć swojemu pracodawcy wniosek o urlop ojcowski.

spis treści

1. Wniosek o urlop ojcowski - urlop ojcowski

Urlop ojcowski trwa 14 dni kalendarzowych i można go wykorzystać dopóki dziecko nie skończy 2 roku życia. Tata będzie więc mógł skorzystać z urlopu kiedy mam przebywa na urlopie macierzyńskim jak i po, aż do ukończenia przez dziecko 2 roku życia. Od 2017 roku urlop będzie można podzielić na dwie części i wykorzystać je w dowolnym momencie.

Urlop ojcowski cieszy się coraz większym powodzeniem
Urlop ojcowski cieszy się coraz większym powodzeniem
Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Urlop ojcowski zapewnia ojcu dziecka 100 proc. średniej pensji z ostatnich 12 miesięcy, jednak niewykorzystany w odpowiednim momencie – przepada. Warto zaznaczyć, że urlopy ojcowskie cieszą się coraz większą popularnością.

2. Wniosek o urlop ojcowski - wniosek

Wedle przepisów prawa, ojciec, który chce iść na urlop ojcowski powinien złożyć wniosek o urlop ojcowski do swojego pracodawcy. Pracownik musi go złożyć w swoim zakładzie pracy w nieprzekraczalnym terminie 7 dni przed rozpoczęciem urlopu.

Jak naprawdę wygląda urlop macierzyński?
Jak naprawdę wygląda urlop macierzyński? [6 zdjęć]

Uśmiechnięta kobieta, z nienagannym makijażem i idealnie ułożonymi włosami, tuli do piersi noworodka.

zobacz galerię

3. Wniosek o urlop ojcowski - co powinien zawierać

Wniosek o urlop ojcowski powinien być złożony wformie pisemnej i powienien zawierać następujące dane: miejscowość i datę założenia wniosku, imię i nazwisko pracownika, dane pracodawcy, prośbę o udzielenie urlopu, imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia dziecka, wymiar urlopu, datę początkową i końcową urlopu oraz podpis pracownika.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze