Trwa ładowanie...

Wkrótce lalka powie ci, że twoje dziecko jest smutne!

 Aleksandra Miłosz
04.12.2018 10:47
Wkrótce lalka powie ci, że twoje dziecko jest smutne!
Wkrótce lalka powie ci, że twoje dziecko jest smutne!

Twoje dziecko płacze, jest marudne, a ty nie wiesz, co mu dolega, bo nie potrafi jeszcze wyartykułować swoich potrzeb i emocji? Już wkrótce w zrozumieniu go pomoże ci lalka. To nie żart! Naukowcy z hiszpańskiego Uniwersytetu Castilla-La Mancha stworzyli procesor uruchamiający sztuczną inteligencję. Dzięki niemu lalka będzie mogła odczytać emocje twojego dziecka.

Jak to działa? W lalce umieszczony zostaje mały aparat fotograficzny do robienia zdjęć dziecięcej twarzy. Na ich podstawie procesor rozpoznaje aż 8 stanów emocjonalnych dziecka: od radości do smutku. W przeciwieństwie do innych inteligentnych zabawek, ta lalka nie potrzebuje połączenia z internetem, dlatego nie musimy się martwić o prywatność naszego dziecka.

Uniwersytet Castilla-La Mancha
Uniwersytet Castilla-La Mancha

Twórcy tej inteligentnej lalki przyznają, że wkrótce będziemy świadkami stworzenia sztucznej inteligencji, która nie tylko będzie rozpoznawała nasze potrzeby i emocje, ale będzie też w stanie je zaspokoić i pocieszyć, gdy nasz nastrój się pogorszy.

Zobacz film: "Jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?"
Najdroższe zabawki dla dzieci
Najdroższe zabawki dla dzieci [6 zdjęć]

Ile wydałbyś na samochód dla dziecka lub lalkę? Myślisz, że klocki za kilkaset złotych to przesada?

zobacz galerię

I choć lalka nie trafiła jeszcze do sprzedaży, hiszpańscy wynalazcy robią wszystko, aby stało się to jak najszybciej. Aż strach pomyśleć o tym, że w niedalekiej przyszłości inteligentne lalki mogą zastąpić nam kontakty z prawdziwymi ludźmi.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze