Trwa ładowanie...

Urodziła w kajaku. Poród przyjął przypadkowy mężczyzna

Avatar placeholder
15.12.2023 13:25
Urodziła w kajaku w środku dżungli, gdy próbowała dostać się do szpitala
Urodziła w kajaku w środku dżungli, gdy próbowała dostać się do szpitala (Facebook)

Kobieta urodziła swoje dziecko w kajaku na drodze wodnej w amazońskim lesie deszczowym w Brazylii. Mężczyzna podróżujący większą łodzią zauważył, że cierpi i zatrzymał się, by jej pomóc. Odebrał poród i w ten sposób w środku dżungli na świat przyszło niemowlę.

1. Niesamowity poród

Materiał filmowy udostępniony przez brytyjski portal Mirror pokazuje moment, w którym kobieta urodziła w kajaku, gdy nie dotarła na czas do szpitala.

Przyszła brazylijska mama była na drodze wodnej w środku amazońskiego lasu deszczowego, kiedy zaczęła rodzić.

Dziecko przyszło na świat w kajaku
Dziecko przyszło na świat w kajaku (Facebook)

Nie mogąc dostać się do szpitala, urodziła swoje dziecko w zeszły weekend w Benjamin Constant w północnej Brazylii. Poród odebrał mężczyzna, który jak wiadomo jedynie z doniesień, nazywa się Thiago.

Według lokalnych mediów podróżował większym łodzią, ale zatrzymał się, aby pomóc kobiecie w ciąży, kiedy zauważył, że cierpi z powodu silnego bólu.

Nagranie pokazuje, jak widzowie wpadli w aplauz, gdy noworodek przyszedł na świat cały i zdrowy. Obecny stan zdrowia zarówno matki, jak i niemowlęcia, a także ich tożsamość są nieznane.

2. Narodziny w lesie tropikalnym

Benjamin Constant leży w stanie Amazonas w północnej Brazylii, w pobliżu granicy z Peru i Kolumbią.

Kajaki są powszechne w regionie Amazonii i są najpopularniejszym środkiem transportu miejscowej ludności, dlatego nie dziwi, że kobieta zdecydowała się dostać do szpitala właśnie w taki sposób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze