Trwa ładowanie...

Urodziła na autostradzie. Błyskawiczny poród zarejestrowała kamerka

Kamerka samochodowa zarejestrowała emocjonujące chwile. Podczas podróży do szpitala przyszła mama zaczęła rodzić. Filmik robi furorę w sieci.

Zobacz film: "Sposób mamy na rozstępy"

spis treści

1. Nietypowy poród

10 maja na autostradzie nr 407 w pobliżu Brock Road w Pickering w Ontario doszło do niezwykłej sytuacji. Troy Campbell, kanadyjski youtuber, jechał wraz z rodzącą żoną do szpitala. Mieli jeszcze ok. 10 minut jazdy, kiedy Erika poinformowała go, że ich dziecko nie zamierza dłużej czekać.

"W pewnym momencie pokręciłam głową i wtedy zdałam sobie sprawę, że zaraz urodzę" - mówi Erika.

Para opublikowała nagranie z kamerki samochodowej, która zarejestrowała to niezwykłe wydarzenie na YouTubie. Film rozpoczyna się dość spokojnie, młodzi rodzice żartują i są rozluźnieni. Sytuacja jednak szybko się zmienia, ponieważ skurcze Eriki zaczynają przybierać na sile.

"Muszę przeć" – krzyczy w pewnym momencie.

"Nie, nie, jeszcze nie możesz" - odpowiada spanikowany Troy.

To nie był pierwszy poród Eriki. Poprzednie dwa, również były bardzo szybkie, ale para nie spodziewała się, że od odejścia wód, do powitania dziecka na świecie, minie tak mało czasu.

2. Poród w samochodzie

Mężczyzna starał się zrobić wszystko, żeby jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Widać, jak dzwoni do położnej, która powiedziała mu, by się zatrzymał i zadzwonił na numer alarmowy. Troy poinformował dyspozytora o sytuacji, lecz w tym czasie poród rozpoczął się już na dobre. Młody ojciec wyskoczył z samochodu i otworzył drzwi pasażera.

"Widzę głowę dziecka! Już prawie koniec. Powiedz mi, co mam robić, proszę" – krzyczy do dyspozytora.

W ciągu zaledwie kilku chwil dziecko się urodziło. Jednak przez ok. 20 sekund nie wydało z siebie żadnego dźwięku. Kiedy wreszcie noworodek zakwilił, widać było wyraźną ulgę na twarzach rodziców. Niedługo potem przyjechała karetka i rodzina została zabrana do szpitala, gdzie zarówno mama, jak i dziecko zostały zbadane.

Poród w samochodzie
Poród w samochodzie (YouTube)

Pod koniec filmu para opowiada, co działo się dalej, trzymając swoją nowo narodzoną córkę. Troy przyznaje, że powoli wychodzi z szoku, że ich dziecko urodziło się na poboczu autostrady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.