Trwa ładowanie...

Urodziła 6-kilogramowe dziecko naturalnie i bez znieczulenia. Mama i dziecko czują się dobrze

Nicolina Newcombe z Nowej Zelandii właśnie została szczęśliwą mamą. Jej syn, Tobias, zszokował personel medyczny. Chłopiec, urodzony naturalnie i bez znieczulenia, ważył aż 6 kilogramów.

Zobacz film: "Nietypowy poród. Przypadek 1 na 100 000"
spis treści

1. Noworodek ważył 6 kilogramów

Tobias Newcombe okazał się prawdziwą małą gwiazdą na porodówce. Choć, jak przyznaje szczęśliwy tata, nazywanie chłopca "małym" nie jest odpowiednie. Dziecko ważyło aż 6 kg w chwili przyjścia na świat.

Dziecko z Nowej Zelandii ważyło 6 kg, gdy przyszło na świat
Dziecko z Nowej Zelandii ważyło 6 kg, gdy przyszło na świat (facebook)

Dzielna mama, Nicolina Newcombe, urodziła chłopca naturalnie. Jako środki zmniejszające ból porodowy zastosowano gaz rozweselający oraz znieczulający remifentanil, natomiast nie podano znieczulenia zewnątrzoponowego.

2. 6-kilogramowy noworodek urodzony naturalnie

Położna przyznała, że tak duże noworodki to rzadkość. Jeszcze bardziej niezwykły jest fakt, że poród nie nastąpił przez cesarskie cięcie.

6-kilogramowy noworodek został urodzony siłami natury
6-kilogramowy noworodek został urodzony siłami natury

Nicolina Newcombe jest dość wysoka i być może to dlatego nie miała wcale zbyt dużego brzucha. Nic w ciąży nie wskazywało na to, że na świat przyjdzie tak duży chłopiec.

Jeden z największych noworodków ważył 7,5 kg. Jak teraz wygląda?
Jeden z największych noworodków ważył 7,5 kg. Jak teraz wygląda? [6 zdjęć]

Kevin Robert Clark przyszedł na świat w 1983 roku. Był noworodkiem wyjątkowym. W jego rodzinie już wcześniej

zobacz galerię

Młoda mama przyznała, że nieświadomość, jakie wymiary ma syn, była dla niej w tej sytuacji błogosławieństwem. Gdyby o tym wiedziała, miałaby duże obawy przed porodem naturalnym.

3. Noworodek ma już ubranka na 3-6 miesięcy

Nicolina dodała, że ten poród był bardziej bolesny niż narodziny jej pierwszego dziecka. Starszy brat jednak był lżejszy o prawie 2 kg w chwili przyjścia na świat.

Mama i dziecko czują się dobrze
Mama i dziecko czują się dobrze (facebook)

Rodzice przyznają, że musieli kupić nową wyprawkę, ponieważ standardowe ubranka dla noworodków były o wiele za małe. Większość dzieci przychodzi na świat ważąc ok. połowę mniej. Tobias mając kilka dni nosi już ubranka dedykowane dzieciom w wieku 3-6 miesięcy.

Nowozelandzkie media nadały mu nawet zabawny przydomek - mówią o nim "Herkules".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.