Trwa ładowanie...

8-letni chłopiec przyjął poród swojej mamy

Marcus został przez społeczność internetową okrzyknięty małym bohaterem. Pomógł przyjść na świat swojej siostrze.

Zobacz film: "Zalety i wady porodu w domu"

Mama chłopca, 38-letnia Jodie Caffery, przyznała, że nie spodziewała się takiego obrotu sprawy. Nie chciała rodzić w domu, tym bardziej nie przypuszczała, że wsparcie w czasie porodu okaże jej kilkuletni syn.

W niedzielę rano poczuła, że zbliża się moment rozwiązania ciąży. Razem ze swoim partnerem pojechali do szpitala, dziećmi w tym czasie opiekowali się dziadkowie.

Porów w domu
Porów w domu [3 zdjęcia]

Wraz z wejściem w życie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia z dnia 23 września 2010 r. o standardach...

zobacz galerię

W szpitalu kobiecie zrobiono niezbędne badania, ale skurcze nie przybierały na sile, więc wróciła do domu.

Wieczorem jednak akcja porodowa nabrała tempa. Dawid, partner Jodie, wezwał karetkę. Po kilku minutach wyszedł na zewnątrz, żeby sprawdzić, czy przyjechała. Gdy wrócił z ratownikami, jego córka Freya była już na świecie. Poród odebrał jej 8-letni brat.

Przeczytaj koniecznie

Był przy tym niezwykle spokojny i opanowany, choć – jak sam mówi – nie chciałaby uczestniczyć w tym ponownie. W rozmowie z mediami wspomina, że to był przerażający widok, ale nie mógł zostawić mamy samej. Na pytanie, czy chce zostać położnikiem, odpowiada, że nie. Jego marzeniem jest być astronautą.

Rodzice są bardzo dumni z syna. Słowa uznania pod adresem chłopca kierowali też ratownicy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.