Trwa ładowanie...

Ubezpiecz swoją rodzinę

Decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej, możemy wybierać spośród wielu bardzo różnorodnych ofert. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w proponowaniu swoim klientom coraz bardziej spersonalizowanych rozwiązań, które możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Jest to szczególnie istotne dla osób chcących zapewnić jak najlepsze zabezpieczenie dla całej swojej rodziny na wypadek niespodziewanych wydarzeń losowych.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Ubezpieczenia dla członków rodziny

Najpopularniejszą formą ubezpieczeń są nadal polisy indywidualne, gwarantujące wypłatę środków w przypadku śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu osoby ubezpieczonej. Szczególne znaczenie ma to w przypadku głównego żywiciela rodziny – ubezpieczenie gwarantuje wówczas bezpieczeństwo finansowe także w przypadku długotrwałej niezdolności do pracy i pomaga w pokryciu kosztów ewentualnego leczenia. Jeżeli posiadamy dzieci, możemy wykupić dla nich ubezpieczenia, włączyć je do własnej polisy lub zdecydować się na tzw. ubezpieczenia posagowe. Gwarantują one zabezpieczenie przyszłości dziecka w przypadku śmierci rodziców oraz zabezpieczenie bezpiecznego startu w przyszłość. Polisa może być przeznaczona np. na zakup mieszkania lub opłacenie kształcenia dziecka po osiągnięciu przez nie odpowiedniego wieku.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Ubezpieczenia rodzinne

Inną formą zabezpieczenia swoich bliskich jest zakup ubezpieczenia rodzinnego. Zostaje nim objęty ubezpieczony, jego współmałżonek oraz ich dzieci, a w wersji rozszerzonej także rodzice i teściowie. Polisy tego typu mają zazwyczaj niższe miesięczne składki niż suma ubezpieczeń indywidualnych. Są również bardziej elastyczne – nowo narodzone dzieci automatycznie włączane są do grona osób ubezpieczonych, co może być ważne szczególnie dla młodych małżeństw. Możemy z nich korzystać również wtedy, gdy nie pozostajemy ze swoim partnerem w związku małżeńskim. Towarzystwa ubezpieczeniowe często włączają w takie oferty dodatkowe opcje, niedostępne w przypadku polis indywidualnych, np. ubezpieczenia na wypadek urodzenia dziecka, poronienia lub śmierci rodziców.

3. Ubezpieczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb

Ubezpieczenia rodzinne pozwalają na duże spersonalizowanie polisy pod kątem potrzeb i oczekiwań konkretnych osób. Mamy możliwość wyboru różnych kwot składek, w zależności od tego, na jakim zakresie ochrony nam zależy. Często możemy dobrać do niej różnego rodzaju opcje dodatkowe. Uzupełnieniem polisy może być ubezpieczenie zdrowotne, pozwalające na nielimitowane korzystanie ze specjalistycznej opieki medycznej, zarówno w kraju, jak i za granicą. Na rynku dostępne są także opcje pozwalające na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia opiekuńczego, które zapewnia pomoc w nagłych, niespodziewanych sytuacjach, takich jak konieczność zorganizowania transportu medycznego czy pilnej opieki dla dziecka.

Decydując się na zakup polisy ubezpieczeniowej, mającej zapewnić bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie, warto gruntownie zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać opcję, która jest dla nas najlepsza. W razie potrzeby warto skonsultować się z doradcą, który zapozna się z naszymi możliwościami finansowymi oraz oczekiwaniami i pomoże w wyborze najlepszej opcji. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić swojej rodzinie najlepsze zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych sytuacji losowych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.