Trwa ładowanie...

Jakie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków wybrać?

Nieszczęśliwe wypadki to szczególne sytuacje losowe, na które nie mamy wpływu. Ich następstwem mogą być trwałe urazy, pobyt w szpitalu, konieczność długoterminowej rehabilitacji, niezdolność do pracy lub nawet śmierć. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wykupienie specjalnej polisy ubezpieczeniowej, która zagwarantuje nam wsparcie finansowe, jeżeli do takiej sytuacji dojdzie. Przy jej wyborze warto jednak dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami, które przesądzą o tym, kiedy możemy liczyć na odszkodowanie i ile będzie ono wynosić, a w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty kwoty ubezpieczenia.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Wybór ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków

Podczas wyboru konkretnej opcji ubezpieczenia następstw niebezpiecznych wypadków ważne jest sprawdzenie, w jakich sytuacjach będzie przysługiwała nam wypłata odszkodowania. Standardowe opcje oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują nam świadczenia w wypadku śmierci ubezpieczonego, jego trwałego kalectwa oraz niezdolności do pracy. W przypadku zaistnienia tego typu sytuacji możemy liczyć na zwrot kosztów leczenia, transportu medycznego oraz rehabilitacji. Niektóre z ofert gwarantują nam również zwrot kosztów nabytego lub wypożyczonego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz ewentualnych protez, koniecznych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania. Zanim wybierzemy polisę, zwróćmy uwagę również na to, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może zakwestionować wypłatę odpowiednich środków finansowych. W większości przypadków polisa nie obejmuje wypadków, w czasie których ubezpieczony był pod wpływem substancji psychoaktywnych lub w inny sposób przyczynił się do ich zajścia. Często ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji związanych z występującymi wcześniej chorobami lub szkodami powstałymi podczas podejmowanego leczenia. Warto zwrócić szczególną uwagę na tego typu przepisy, ponieważ od nich zależy zakres przysługującej nam ochrony.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Ubezpieczenie dla osób aktywnie uprawiających sport

Szczególną uwagę podczas wyboru ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków powinny zwrócić osoby prowadzące aktywny tryb życia. Wiele polis nie gwarantuje wypłaty środków w sytuacjach mających miejsce podczas czynnego uprawiania sportu, zwłaszcza jeżeli jest to tzw. sport wysokiego ryzyka. Takie osoby mają możliwość wykupienia dodatkowej opcji do swojej polisy, która zagwarantuje im wypłatę odszkodowania w zdarzeniach mających związek z uprawianą dyscypliną sportową. Na rynku pojawiają się również specjalne oferty, które dedykowane są osobom aktywnie uprawiającym ryzykowne sporty. Mamy wówczas gwarancję wypłaty należnych środków, jednak najczęściej musimy liczyć się z wyższymi miesięcznymi składkami. Także w takim wypadku należy dokładnie zapoznać się z zasadami polisy, która może obejmować tylko wybrane dyscypliny sportowe lub w różnoraki sposób ograniczać liczbę sytuacji, które uprawnią nas do wypłaty środków finansowych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom bardzo różnorodne typy ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków. Oferty różnią się między sobą głównie zakresem sytuacji, w których przysługuje nam wypłata stosownego odszkodowania. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, zapoznajmy się dokładnie z propozycjami różnych ubezpieczycieli, aby dobrać typ polisy do swoich potrzeb, oczekiwań oraz trybu życia. Czasami warto zdecydować się na droższą ofertę, która zapewni nam bardziej kompleksową ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.