Rozmiar stanika – brafitting, obwód stanika, miseczka, jak rozpoznać, że wybraliśmy odpowiedni rozmiar

Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest dobrze dobrany rozmiar stanika, dlatego większość pań nosi nieodpowiednio dobrane biustonosze. Źle dobrany rozmiar stanika sprawia uczucie niewygodny, biust źle leży i jest to problem estetyczny. Dobry rozmiar stanika to odpowiedni obwód pod biustem i odpowiednio dobrana miseczka.

spis treści

1. Rozmiar stanika – brafitting

Brafitting to idealne dopasowanie rozmiaru stanika, ale także wybranie odpowiedniego modelu. Każda z kobiet ma inny biust. To, że ktoś ma taki sam rozmiar stanika jak ty, nie oznacza, że na tobie ten sam model i rozmiar będzie leżał idealnie. Źle dobrany stanik, zwłaszcza przy dużym biuście, sprawia, że piersi nie są dostatecznie podtrzymane i obwisają, obciążając kręgosłup i ramiona, a przy tym wyglądają na ciężkie i pozbawione jędrności. Większe piersi przez źle dobrany stanik zamiast być atutem kobiety stają się jej utrapieniem. Na odpowiednie dobranie rozmiaru stanika składają się dwa parametry: obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki, oznaczony literą.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

2. Rozmiar stanika – odpowiedni obwód stanika

Odpowiednie podtrzymanie biustu zapewnia odpowiednie dobranie obwodu stanika. To właśnie na nim powinno się opierać 90% ciężaru piersi, a nie – tak jak myśli większość kobiet – na ramiączkach. Aby odpowiednio ustalić rozmiar pod biustem należy centymetrem zmierzyć się bezpośrednio pod biustem. Na wypuszczonym powietrzu zmierz się pod biustem dość mocno, ale tak aby nie spowodować bólu. Odczytaj wynik a następnie odejmij od niego 5. Jeśli zatem twój wynik wyszedł np.: 80 to odpowiedni rozmiar stanika będzie miał rozmiar 75. Jeśli wyszło ci 78, to odpowiedni rozmiar stanika to będzie najprawdopodobniej 70! Ewentualnie 75. Dlaczego tak się liczy? Ponieważ nawet najlepszej jakości stanik się rozciąga, a obwód powinien trzymać się mocno, nie może być luźny!. Jeśli wiesz już jaki jest twój obwód, teraz równie ważne jest dobranie odpowiedniej miseczki.

Dowiedz się, co wpływa na twój biust
Dowiedz się, co wpływa na twój biust [10 zdjęć]

Każda kobieta w ciągu swojego życia obserwuje drobne zmiany zachodzące w obrębie biustu. Niekiedy bywa...

zobacz galerię

3. Rozmiar stanika – dobranie odpowiedniej miseczki

Pierwszym krokiem do dobrania odpowiedniego rozmiaru stanika jest pomiar obwodu. Teraz należy przejść do pomiaru miseczki. Centymetrem mierzymy najdalej wysunięte punkty piersi, a więc na wysokości brodawek. Wyniku nie zawyżamy ani nie zaniżamy. Jeśli twój biust nie należy do bardzo jędrnych, wykonaj pomiar w staniku, pod warunkiem że nie spłaszcza piersi. Aby odczytać wynik, musisz go znaleźć w tabeli rozmiarów. Jeśli twój obwód wynosi np.: 75, to odnajdujesz rubrykę, gdzie mieści się ten rozmiar, a następnie odszukaj w niej liczbę zbliżoną do zmierzonego obwodu w biuście. Tabela jest jedynie punktem odniesienia. Decyzję, czy wybrałaś odpowiedni rozmiar stanika, podejmiesz dopiero, jak go przymierzysz.

Zobacz także:

4. Rozmiar stanika – jak poznać, że wybraliśmy odpowiedni rozmiar stanika?

Jeśli już zrobimy wszystkie niezbędne pomiary, to należy stanik przymierzyć. Jeśli tył stanika przylega ładnie do pleców, a zapięcie nie przesuwa się w górę, tylko leży na tej samej wysokości, to już dobry znak. Piersi w staniku muszą być ładnie uniesione, nie dotykać brzucha! Ciężar twojego biustu nie może spoczywać na ramiączkach. Ciągłe ich podciąganie nic nie da. Piersi całkowicie mieszczą się w miseczce, a obwód stanika trzyma się mocno i sztywno ale nie powoduje bólu. Jeśli stanik spełnij wszystkie te kryteria, to znak, że dobrałaś dla siebie idealny rozmiar stanika.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.