Trwa ładowanie...

Rodzice niemowlaków. To oni są najbardziej aktywni w social media

 Katarzyna Krupka
19.04.2016 18:30
Rodzice niemowlaków. To oni są najbardziej aktywni w social media
Rodzice niemowlaków. To oni są najbardziej aktywni w social media (Źródło: 123RF)

Według najnowszych badań przeprowadzonych wśród użytkowników social media z różnych stron świata przez Facebook IQ, Ipsos MediaCT oraz Sound Research wśród użytkowników Facebooka, jest jedna grupa osób, która w porównaniu do innych jest szczególnie aktywna. To właśnie jej członkowie wrzucają więcej zdjęć, filmów i znacznie częściej aktualizują status niż przeciętny użytkownik Facebooka.

1. Najbardziej aktywni na Facebooku

W badaniach wzięli udział rodzice pomiędzy 25, a 65 rokiem życia. Znaleźli się wśród nich rodzice dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia, dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 4-12 lat, a także nastolatków w wieku 13-19 lat.

Analiza została przeprowadzona Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Kanadzie, Niemczech, Meksyku i Hiszpanii. W sumie przeanalizowano zachowania ponad 8 tys. rodziców. Jak wynika z przeprowadzonej analizy, najbardziej aktywnymi użytkownikami Facebooka są świeżo upieczeni rodzice.

6 rzeczy, które powinna posiadać każda nowoczesna mama, czyli ciążowe must-have
6 rzeczy, które powinna posiadać każda nowoczesna mama, czyli ciążowe must-have [7 zdjęć]

Nowoczesne technologie rządzą naszym życiem, dlatego nic dziwnego, że powstaje coraz więcej gadżetów

zobacz galerię

2. Jak rodzice używają Facebooka?

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

Okazuje się, że nowi rodzice wstawiają 2,3 razy więcej zdjęć, 2,9 razy więcej filmów i 1,8 razy częściej aktualizują swój statusu niż przeciętny użytkownik Facebooka. Ich posty dotyczące nowych członków rodziny uzyskują znacznie więcej interakcji z rodziną - o 37 proc. oraz z przyjaciółmi - o 47 proc.

Nowi rodzice najczęściej używają urządzeń mobilnych i logują się na swoich kontach podczas godzin porannych. Aż 56 proc. z nich odwiedza Facebooka już przed godz. 7.00 rano. Są również tacy, którzy rozpoczynają sesję o godz. 4.00 nad ranem i kończą wraz z wybiciem godz. 7.00.

Rodzice biorący udział w badaniu nie ukrywają, że ich aktywność wzrasta wraz z pojawieniem się w domu kolejnego noworodka. Potwierdzają również, że uwielbiają oglądać zdjęcia na Facebooku, które przedstawiają jak dzieci ich starych znajomych np. ze szkoły podstawowej, dorastają.

Z drugiej strony zdają sobie sprawę, że notoryczne wstawianie dziecięcych fotek może być irytujące dla pozostałych znajomych. Trudno jednak oprzeć się w tej sytuacji pokusie...

Rodzice używają swoich urządzeń mobilnych nie tylko do wstawiania zdjęć i filmów na Facebooku. Jak przyznali w badaniu telefony komórkowe pomagają im utrzymywać stały kontakt z rodziną, ze swoimi dziećmi, służą pomocą podczas pomagania dzieciakom w odrabianiu lekcji czy po prostu w celach rozrywkowych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze