Trwa ładowanie...

Rodzice niemowlaków. To oni są najbardziej aktywni w social media

Według najnowszych badań przeprowadzonych wśród użytkowników social media z różnych stron świata przez Facebook IQ, Ipsos MediaCT oraz Sound Research wśród użytkowników Facebooka, jest jedna grupa osób, która w porównaniu do innych jest szczególnie aktywna. To właśnie jej członkowie wrzucają więcej zdjęć, filmów i znacznie częściej aktualizują status niż przeciętny użytkownik Facebooka.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

1. Najbardziej aktywni na Facebooku

W badaniach wzięli udział rodzice pomiędzy 25, a 65 rokiem życia. Znaleźli się wśród nich rodzice dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia, dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 4-12 lat, a także nastolatków w wieku 13-19 lat.

Analiza została przeprowadzona Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Kanadzie, Niemczech, Meksyku i Hiszpanii. W sumie przeanalizowano zachowania ponad 8 tys. rodziców. Jak wynika z przeprowadzonej analizy, najbardziej aktywnymi użytkownikami Facebooka są świeżo upieczeni rodzice.

6 rzeczy, które powinna posiadać każda nowoczesna mama, czyli ciążowe must-have
6 rzeczy, które powinna posiadać każda nowoczesna mama, czyli ciążowe must-have [7 zdjęć]

Nowoczesne technologie rządzą naszym życiem, dlatego nic dziwnego, że powstaje coraz więcej gadżetów

zobacz galerię

2. Jak rodzice używają Facebooka?

Okazuje się, że nowi rodzice wstawiają 2,3 razy więcej zdjęć, 2,9 razy więcej filmów i 1,8 razy częściej aktualizują swój statusu niż przeciętny użytkownik Facebooka. Ich posty dotyczące nowych członków rodziny uzyskują znacznie więcej interakcji z rodziną - o 37 proc. oraz z przyjaciółmi - o 47 proc.

Nowi rodzice najczęściej używają urządzeń mobilnych i logują się na swoich kontach podczas godzin porannych. Aż 56 proc. z nich odwiedza Facebooka już przed godz. 7.00 rano. Są również tacy, którzy rozpoczynają sesję o godz. 4.00 nad ranem i kończą wraz z wybiciem godz. 7.00.

Rodzice biorący udział w badaniu nie ukrywają, że ich aktywność wzrasta wraz z pojawieniem się w domu kolejnego noworodka. Potwierdzają również, że uwielbiają oglądać zdjęcia na Facebooku, które przedstawiają jak dzieci ich starych znajomych np. ze szkoły podstawowej, dorastają.

Z drugiej strony zdają sobie sprawę, że notoryczne wstawianie dziecięcych fotek może być irytujące dla pozostałych znajomych. Trudno jednak oprzeć się w tej sytuacji pokusie...

Rodzice używają swoich urządzeń mobilnych nie tylko do wstawiania zdjęć i filmów na Facebooku. Jak przyznali w badaniu telefony komórkowe pomagają im utrzymywać stały kontakt z rodziną, ze swoimi dziećmi, służą pomocą podczas pomagania dzieciakom w odrabianiu lekcji czy po prostu w celach rozrywkowych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.