Trwa ładowanie...

Przewijak na łóżeczko – zalety, bezpieczeństwo, na co należy zwrócić uwagę?

Przewijak na łóżeczko jest przydatny od pierwszych chwil życia dziecka. Przewijanie niemowlaka na przewijaku na łóżeczku idzie dużo sprawniej, a warto zauważyć, że niemowlaka trzeba przewijać nawet kilkanaście razy na dobę. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni przewijak na łóżeczko. Na warto zwrócić uwagę?

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"
spis treści

1. Przewijak na łóżeczko – zalety

Przewijak na łóżeczko pozwala mieć wszystkie potrzebne przedmioty w zasięgu ręki i co ważne nie obciążamy kręgosłupa. Dzięki przewijakowi na łóżeczko przewijanie zajmuje mniej czasu i przebiega dużo sprawniej.

Dobrze dopasowany przewijak na łóżeczko powinien być ułożony na odpowiedniej wysokości, aby móc przyjąć wygodną pozycję. Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie zostawiać dziecka samego na przewijaku, ponieważ wbrew pozorom dziecko może bardzo łatwo z niego spaść. Maluszka na przewijaku na łóżeczko nie należy również łapać ani ciągnąć za nóżki, a w czasie zmiany pieluszki należy podnosić pupę, wkładając pod nią rękę.

Ponadto warto zauważyć, że przewijak na łóżeczko jest dość tani w porównaniu do innych modeli. Jest on usztywniany i pokryty specjalną folią, która chroni przed zabrudzeniem, dlatego też warto kłaść na niego podkład do przewijania lub ochraniacz, aby zapewnić dziecku więcej komfortu. Dodatkowo niektóre modele przewijaków na łóżeczko mają również zagłówek.

7 pomysłów na wspólne zabawy z niemowlakiem, które korzystnie wpłyną na jego brzuszek
7 pomysłów na wspólne zabawy z niemowlakiem, które korzystnie wpłyną na jego brzuszek [8 zdjęć]

W okresie 1000 pierwszych dni życia dziecka kształtuje się jego układ pokarmowy. To właśnie dlatego

zobacz galerię

Przewijak na łóżeczko ma wiele zalet. Dzięki zamontowaniu przewijaka na łóżeczko można stworzyć mały kącik do przewijania, w którym znajdują się wszystkie potrzebne do przewijania rzeczy. Choć przewijak na łóżeczko nie jest uznawany za obowiązkowy element wyprawki, to warto rozważyć jego zakup w czasie planowania pokoju dziecięcego.

2. Przewijak na łóżeczko - bezpieczeństwo

Przewijak na łóżeczko jest bezpieczny, jeśli postępuje się zgodnie z zaleceniami producenta. Po pierwsze przewijak na łóżeczko powinien zostać odpowiednio zamontowany na łóżeczko. Warto wcześniej sprawdzić, czy kupiony przez nas przewijak na łóżeczko jest stabilny, zanim położymy na nim dziecko.

Wielu rodziców obawia się, czy dziecko nie spadnie z przewijaka na łóżeczku, jednak zależy to głównie od osoby przewijającej dziecko. To właśnie ona musi zadbać o bezpieczeństwo maluszka na przewijaku na łóżeczko. Pomimo tego, że większość przewijaków ma wyższe boki, to jednak nie można dziecka spuszczać z oka, gdy leży na przewijaku.

3. Przewijak na łóżeczko - na co należy zwrócić uwagę?

Przewijak na łóżeczko powinien pasować do szerokości łóżeczka. Jest to podstawowa kwestia przy wyborze przewijaka na łóżeczko. Przewijaki na łóżeczko są produkowane w dwóch rozmiarach na 60 i 70 cm szerokości łóżeczka. Najpopularniejszy model przewijaka na łóżeczko to ten na 60 cm.

ZOBACZ TAKŻE:

Wybierając przewijak na łóżeczko, warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie przewijaka na łóżeczko. Może się bowiem okazać, że kupiony przewijak na łóżeczko szybko okaże się za mały.

Przewijak na łóżeczko powinien być odpowiednio miękki. Z zasady każdy przewijak na łóżeczko jest usztywniony, ale nadal miękki, aby dziecku było wygodnie. Ważny jest również materiał, z którego wykonano przewijak na łóżeczko. Najlepiej, aby przewijak na łóżeczko był wykonany z ceraty lub innego odpornego na plamy materiału. Wówczas jednak warto dokupić prześcieradełko lub pokrowiec z miłego w dotyku materiału.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.