Trwa ładowanie...

Jakość opieki pediatrycznej w oczach rodziców

Zgodnie z raportem fundacji MY Pacjenci oraz fundacji Nutricia aż 39% Polaków nie korzysta z usług pediatry w ramach umów z NFZ, gdy ich dziecko zachoruje. Rodziców cechuje spadek zaufania do tej instytucji a coraz częściej nie sprowadza się to tylko do narzekania.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

1. Dlaczego wybieramy opiekę prywatną?

Badanie dotyczyło 1612 rodziców obojga płci. Pod ich opieką znajduje się łącznie 2104 dzieci. Wśród badanych decyzję skorzystania z prywatnej opieki medycznej podjęło ponad 600 rodziców. I to będąc świadomymi kosztów leczenia prywatnego. Rodzice wskazali, że najczęściej mieszczą się one w widełkach od 50 do 100 złotych. Przy tym jedno dziecko ma najczęściej 2 wizyty w ciągu roku.

Rodzice jednak są na to przygotowani. Tym bardziej, że aż 27% badanych przynajmniej raz było ze swoim dzieckiem w szpitalu, bo w przychodni nie otrzymali stosownej pomocy. Oczywiście każdy z nas może mieć swoje własne zdanie na temat zachowań rodziców. Faktem jest jednak, że liczby te przedstawiają pewną tendencję, której nie można lekceważyć.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.