Trwa ładowanie...

Prezent dla niemowlaka – jaki warto wybrać?

 Anna Bator
30.11.2018 17:13
świąteczny prezent dla niemowlaka
świąteczny prezent dla niemowlaka (123rf)

Idealny prezent dla niemowlaka to ten, który jest przede wszystkim praktyczny. Z tej cechy skorzysta zarówno dziecko, jak i rodzic. Jeśli więc zastanawiasz się, co wywoła uśmiech na twarzy maluszka i pozwoli mamie lub tacie na chwilę przerwy, podpowiadamy 5 gadżetów, które cieszą się największym powodzeniem.

spis treści

1. Huśtawka interaktywna

Huśtawki interaktywne lub popularne leżaczki-bujaczki, to gadżety, które rosną wraz z dzieckiem. Bujają nie tylko niemowlaka, ale nawet ponad roczne dziecko. Wszystko zależy od wagi i wzrostu brzdąca, do którego urządzenie jest przystosowane.

Bujaczki delikatnie wibrują, huśtawki zaś bujają dziecko w rytm delikatnej muzyki. Wiele z nich ma możliwość ustawienia bujania na określony czas, np. 15 lub 30 min. Bujaczki pozwolą na wyciszenie dziecka, a nawet umilą zasypianie. Najchętniej wybierane bujaczki to te marki Fisher Price, Bright Stars i Chicco. Ceny, w zależności od modelu, kształtują się od 250 do 400 zł.

2. Karuzela do łóżeczka

Zobacz film: "Zakupy dla niemowlaka ? w co należy go zaopatrzyć?"

Nie wiedziałam, jak bardzo będę potrzebowała karuzeli, dopóki nie dostałam jej w prezencie od przyjaciół. Dla nas to absolutny hit, który pozwolił na bezbolesne odłożenie dziecka do łóżeczka. Karuzelę montuje się na brzegu łóżka. Po uruchomieniu, zabawka obraca wiszące elementy, np. małe maskotki, czy inne ozdoby, w rytm muzyki lub odgłosów natury. Wiele modeli ma możliwość włączenia przy tym rzutnika lub modyfikacji ustawień (np. wyłączenie kręcenia, a pozostawienie odgłosu szumu i rzutnika). Karuzela to wielofunkcyjny prezent, który posłuży zarówno do zabawy, jak i uśpi maluszka.

3. Mata edukacyjna

Jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów dla dziecka. Na rynku dostaniemy wiele modeli, różniących się między sobą wyglądem i interaktywnymi elementami. Oprócz tradycyjnych mat, z sensorycznymi wstawkami, coraz chętniej wybierane są maty z pianinkiem. Dziecko może wciskać klawisze stópkami, a leżąc na brzuszku - rączkami. Maty edukacyjne dostaniemy już od 100 zł. Najchętniej wybierane są modele od Tiny Love, Skip Hop, Fisher Price i Canpol Babies.

4. Basen z piłeczkami

Ten prezent jest dość niedoceniany, a dla wielu osób wydaje się zbyt banalny. Nic bardziej mylnego. Baseny z piłeczkami są uwielbiane przez niemowlaki, a sympatia do nich nie mija przez co najmniej pierwsze 2 lata. Baseniki mogą być zarówno w formie plastikowych dużych pojemników, jak również dużych pluszaków, z rozpinanym grzbietem. Praktyczne są także kojce, w które można wsypać piłeczki. Z łatwością można je przenieść w inne miejsce, a wielkość pozwala na zabawę nawet dwójki dzieci.

Bawienie się z niemowlakiem
Bawienie się z niemowlakiem

Zabawy z niemowlakiem są istotną formą kontaktu z nim. Pełnią rolę czynności wzmacniających więzi, zaspokajają

zobacz galerię

5. Wielofunkcyjne maskotki

Interaktywne maskotki znajdziemy w niemal każdym pokoju dziecka. Wśród nich od lat króluje Szczeniaczek Uczniaczek oraz jego towarzyszka - Siostrzyczka. Niemałą konkurencję stanowi dla nich Miś Szumiś. W przeciwieństwie do Szczeniaczka, Szumiś nie jest pluszakiem, który śpiewa i słodkim głosem zagaduje maluszka. Szumiś wydaje z siebie dźwięk - szum, który wycisza malucha, wspomaga jego zasypianie oraz sprawdza się jako uspokajacz przy kolkach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze