Trwa ładowanie...

Powiększenie piersi po ciąży

Avatar placeholder
17.06.2015 13:53
Powiększenie piersi po ciąży
Powiększenie piersi po ciąży

Piersi po ciąży mogą ulec deformacji. U jednych kobiet staną się większe, u innych mniejsze. Wiele pań ma z tego powodu kompleksy i czuje się mało kobieco. Osiągnięcia nowoczesnej medycyny i chirurgii pozwalają jednak przywrócić wiarę w siebie i dają możliwość poczucia się atrakcyjną i pożądaną. Operacje powiększania biustu z powodzeniem mogą być wykonywane już po przebytej ciąży i po zakończeniu okresu karmienia naturalnego.

spis treści

1. Jak wygląda zabieg powiększania piersi?

Biust jako symbol piękna kobiecego ciała zawsze był dla jego właścicielki ważnym elementem sylwetki, świadczącym o seksapilu i atrakcyjności. Wiele kobiet jest niezadowolonych z tego, jak je stworzyła matka natura i chciałoby go poprawić. Na operację powiększenia piersi decydują się zarówno młode mamy, których biust zniekształcił się w wyniku przebytej ciąży, jak również panie, które uważają, że ich piersi po prostu są za małe lub obwisłe. Tego rodzaju zabieg jest jedną z najpopularniejszych operacji plastycznych na całym świecie, ponieważ nie tylko zmienia rozmiar piersi, ale również sprawia, że są jędrniejsze, bardziej kształtne i symetryczne.

Powiększanie biustu, czyli augmentacja lub mammoplastyka polega na chirurgicznym wszczepieniu implantów pod każdą piersią. Największą obawą pacjentek, związaną z operacją jest ryzyko pozostania blizn. Chirurg wykonujący zabieg musi więc wykonać właściwe cięcia, aby ślady po nich były jak najmniej widoczne. Miejsce, w którym mają one być zrobione nie może być przypadkowe i nie zawsze daje możliwość wyboru. Wszystko zależy od budowy i kształtu klatki piersiowej, gruczołu piersiowego oraz skóry na piersiach. Zazwyczaj implanty wprowadzane są poprzez trzy typowe drogi: z dołu pachowego, z fałdu podpiersiowego oraz z cięcia podotoczkowego. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i niestety bezpośrednio po jego wykonaniu pacjentka przez kilka tygodni będzie odczuwała ból i dyskomfort ruchowy. Zabronione jest więc dźwiganie, przeciążanie oraz wszelkiego rodzaju wysiłek fizyczny. Koszt operacji plastycznej piersi to około 11 000-12 000 zł.

2. Rodzaje implantów

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 2"

O wielkości i rodzaju implantu decyduje pacjentka w porozumieniu z lekarzem wykonującym zabieg, który przy doborze musi uwzględnić budowę klatki piersiowej oraz kształt i wielkość naturalnych piersi kobiety poddającej się operacji. Wygląd nowych piersi zależy od kształtu implantów, które zostaną wszczepione. Wyróżnia się kształty okrągłe (wkładane pod mięsień i gruczoł piersiowy), anatomiczne (wkładane częściowo pod mięsień) oraz asymetryczne (wkładane tylko pod gruczoł piersiowy). Nie bez znaczenia jest również rodzaj wypełnienia. Najpopularniejsze są: żel silikonowy, roztwór soli fizjologicznej oraz wypełnienia mieszane, będące połączeniem dwóch pierwszych środków. Dawniej stosowano również silikon ciekły. Implanty mogą się różnić także budową otoczki (teksturowana lub gładka) oraz wyprofilowaniem, czyli stosunkiem wysokości implantu do jego średnicy (niski lub wysoki).

3. Przygotowanie do zabiegu powiększenia piersi i pielęgnacja

Aby poddać się operacji powiększenia piersi, należy się do niej odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, na około sześć godzin przed zabiegiem pacjentka nie może jeść ani pić – musi być na czczo oraz po zakończonej miesiączce. Niezbędne jest również przeprowadzenie niektórych badań, takich jak badania krwi, USG piersi oraz EKG, a u kobiet powyżej czterdziestego roku życia wykonuje się dodatkowo RTG klatki piersiowej. Po wykonanym zabiegu warto również odpowiednio zadbać o nowe piersi. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane już po zakończeniu okresu rekonwalescencji. Specjaliści zalecają stosowanie kremów nawilżających i ujędrniających, noszenie dobrze dopasowanego biustonosza (najlepiej bez fiszbin) oraz regularne wykonywanie badań, które mogą być przeprowadzone własnoręcznie – chodzi o to, żeby pacjentka dobrze poznała własne piersi oraz sposób ułożenia implantu, aby w przyszłości móc odpowiednio zareagować, gdy zauważy coś niepokojącego.

Polecane dla Ciebie